İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. 2021 Trend TikTok Akımları

2021 Trend TikTok Akımları

2021 Trend TikTok Akımları

2021 Trend TikTok Akımları

Trend TikTok akımları hız kesmeden yeni ve farklı trendleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. 2021 yılının ilk süreçlerinden bu yana trend olan akımları oldukça keyifli. Bu sene viral olan trend TikTok akımları ise aşağıdaki gibi:

Vogue Dergisi’ne Kapak Olma

Dünya genelinde yayımlanan Vogue Dergisi kapağında yer almak hiç de kolay değil. Ancak birkaç filtre kullanımı ile Vogue Dergisi’ne kapak olabilirsiniz. TikTok üzerinden bu görüntüler #voguechallenge etiketi ile paylaşılmaktadır.

Albüm Kapağı Oluşturma

TikTok kullanıcıları, en havalı fotoğraflarına yaptıkları filtre kullanımı ile albüm kapağı oluşturarak #albumcover etiketiyle paylaşmaktadırlar.

Nereli Olduğunu Söylemeden, Nereli Olduğunu Anlatma

Pek çok TikTok kullanıcıları tarafından dünyanın hemen hemen her yerine yayılmış olan bu akım, nereli olduğu söylenmeden nereli olduğunun anlatılmasını sağlıyor. #whereilive etiketi ile paylaşılan videolarda bulundukları yerin kendine has ve farklı özelliklerini gösteriyorlar.

Google Earth Kullanımı İle Dünyadaki Sıradışı Bölgeleri Gösterme

Trend TikTok akımları arasında yer alan bu akımda Google Eart kullanarak kimi kullanıcılar gezip gördükleri yerleri, kimi kullanıcılar da dünyada bulunan sıradışı yerleri paylaşıyorlar.

#googleearthtrend etiketi ile gösterilen bu görüntüler, genel olarak dünya haritası ile başlıyor ve görünüm giderek yakınlaştırılarak gösterilmek istenen noktaya gelinmesi sağlanıyor. Ardından da göstermek istedikleri net bir şekilde görünüyor.

Arkadaşların Ve Onların Sıradışı Özelliklerini Gösterme

#noroots etiketi ile paylaşılan bu görüntülerde genel olarak genç kullanıcıları ve de onların dostlarını görmekteyiz. Oldukça keyifli bir TikTok akımı olan bu görüntülerde arkadaş grupları gösterilerek tek tek arkadaşların tanıtılması ve sıradışı özelliklerinden bahsedilmesi yer alıyor.

Nefret Ettiğiniz Şeyleri Aslında Ne Kadar Çok Sevdiğinizi Gösterme

#ihatepeoplewhoworkatthebank etiketi ile paylaşılan bu görüntülerde başkalarının yanındayken nefret ettiklerini söyledikleri ama aslında kendi başlarına kaldıklarında asla hayır diyemedikleri alışkanlıklarından bahsediliyor. TikTok akımları arasında en sevilenlerden biri olarak kabul edilen bu akım, izlemesi oldukça keyifli ve de eğlenceli.

Hayallerinizde Neler Olduğunu Gösterme

Trend TikTok akımları arasında yer alan bir diğer akım ise gençlerin hayallerini göstermektedir. Kullanıcılar hayallerini ve de şu anda hangi durumda olduklarını gösteriyorlar. #DontBeSurprised etiketi ile paylaşılan ve izlenen bu görüntülerin ana konusu, şu anda nasıl olduğuna bakılmaması, aslında gelecekte neler olacağına bakılması gerektiğinin altını çiziyor.

Bu etiket altında paylaşılan görüntüleri izlemek son derece keyif verici olabiliyor. Kimi kullanıcıların şaşırtan ve sıradışı hayal paylaşımları olurken kimi kullanıcılar ise daha sakin ve “normal” bir hayal paylaşımları yapıyor.

Birçok yaş grubunda kullanıcı profili olan TikTok, her geçen gün kullanıcı sayısını da artırmaya devam ediyor. Pek çok farklı akıma ev sahipliği yapan TikTok, kullanıcıları tarafından paylaşılan görüntülerde rahatsız edici akımlar ile de karşılaşabiliyor. Ancak birçok keyifli ve de izlemesi eğlenceli, viral akımları da ortaya çıkıyor.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap