İlginizi Çekebilir
Recuva Nasıl Kullanılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Antivirüs Programı Kurulumu Nasıl Yapılır?

Antivirüs Programı Kurulumu Nasıl Yapılır?

Antivirüs Programı Kurulumu Nasıl Yapılır?

Antivirüs Programı Kurulumu Nasıl Yapılır?

Antivirüs programı kurulumu teknolojinin artış göstermesi ile öne çıkan programlar arasında yerini almaktadır. Bu program kişilerin ve kurumların güvenliği için dikkat edilmesi gereken ve kurulumunun nasıl yapılacağının bilinmesi gereken bir uygulamadır. Bu anlamda ise aşağıda verilenlerin yapılmasının gerekli olduğu söylenebilmektedir.

Antivirüs Programı Kurulum İşlem Basamakları

Programa girilmesi ile beraber kurulum penceresi açılmaktadır. Bu pencerenin açılması ile beraber de yükleme dosyaları hazırlanmaktadır. Bu süreci ise kişilerin hiçbir şey yapmadan sadece beklemeleri gerekmektedir.

Bu beklemenin ardından ise kişileri seçim yapabilecekleri bir adım beklemektedir. Bu adımda kişiler programın dilini seçmektedirler. Dilin seçilmesinin ardından ise ileri butonuna basılarak kişiler diğer adıma geçmektedirler.

Yapılan tüm kurulumlarda kişilerden sözleşme kabul etmeleri istenilmektedir. Bu anlamda ise söz konusu olan bu program için de kişilerin Lisans Sözleşmesini kabul etmeleri gerekmektedir. Bunun için ise kişilerin mavi kutucuğun sağ alt köşesinde yer alan kabul et butonuna tıklamaları gerekmektedir.

Bu adımda kişiler temel koruma ve tam koruma gibi seçenekler ile karşılaşabilmektedir. Temel koruma Free sürümü şeklinde bilinmektedir ve ücretsizdir. Bu seçeneği tıklayan kişilerin cihazı virüsten korunmaktadır. Bundan sonra ise kişiler sadece ileri butonuna basarak işlemi ilerletebilirler.

Son olarak ise kişilerin karşısına Ekspres Yükleme ve Özel Yükleme seçenekleri çıkmaktadır. Kişiler bu seçeneklerde kendilerine uygun olanı tercih edebilmektedirler. Bu aşamanın da tamamlanmasının ardından antivirüs programı kurulumu işlemi tamamlanabilmektedir.

Antivirüs Programı Kullanmak Neden Önemli?

Antivirüs programı kurulumu sayesinde kişi ve kurumların bilgisayarları güvenilir hale getirilmektedir. Bu güvenliğin sağlanamadığı zaman da kişilerin bilgisayarları özellikle de internet vasıtası ise virüsleri bilgisayara taşımaktadır. Bununla beraber ise USB, SD kat ve harici disk gibi bilgisayara haricen bağlanabilen cihazlardan da virüslü hale gelmektedirler. Bu antivirüs programları ise bu şekilde herhangi bir araçla dışarıdan gelen virüslerin cihaza girmesine engel olmaktadır.

Virüsler bilgisayara girerek verileri ele geçirme, bilgisayarda zararlı etkinliklerde bulunan ve cihazın doğru çalışmasının engellenmesi gibi olumsuz durumlara neden olacaktır. Bilgisayara vermiş olduğu bu hasarlar bazen iyileştirilebilmektedir; bazende geri dönüşümü olmamaktadır.

Antivirüs programlarının kullanılması bilgisayarda buluna verilerin güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Bu da bilgisayarın zararlı etkilerden arınmasını sağlayacağı için önemli görülmektedir.

En Uygun Antivirüs Programı

Antivirüs programı kurulumu bilgisayarı olan herkesin öğrenmesi ve yapması gereken bir işlemdir. Zor bir işlem olduğu söylenemez ancak kurulumun ardından kişilere birçok konuda yarar sağlamaktadır.

Kişiler bilgisayardan antivirüs programı başlığında birçok farklı virüs programı ile karşılaşabilmektedirler ancak bu programların hepsinin güvenilir olduğu ve cihaza virüs getirmeyeceğinin ihtimali bulunamamaktadır. Bu yüzden de programın tercih aşamasının tamamen kişilere ait olduğu söylenebilmektedir. Bu aşamada ise ücretli  ve ücretsiz olan programlardan kendilerine uygun olanı seçebilecekleri de ifade edilebilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap