1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. AppCleaner Özellikleri Nelerdir?

AppCleaner Özellikleri Nelerdir?

AppCleaner Özellikleri Nelerdir?

AppCleaner Özellikleri Nelerdir?

AppCleaner, çok yönlü yardımcı bir program olarak bilgisayarınızda bulunan herhangi bir programın eklenti ya da widget’i bozuk dosyalar bırakmadan seçilmesini ve kaldırılmasını sağlamaktadır.

Özellikle Mac bilgisayarlar için geliştirilerek kullanıma sunulan bu program, silme yazılımı olarak da ifade edilebilir. En önemli özelliği ise kaldırılmak üzere olan program ile ilgili olabilecek tüm dosyaları da kaldırmaktadır. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmasının da önüne geçilmiş olur.

Son derece kolay bir şekilde AppCleaner programı indirilerek pratik bir şekilde istediğiniz programların silinmesini sağlayabilirsiniz. Böylece bilgisayarınız da hızlanarak çok daha hızlı bir şekilde çalışmaya başlayacaktır.

Yazılım, tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir. Donate adı verilen yöntemle çalışmaktadır. Aynı zamanda programı kullanarak yazılımdan memnun kalan kullanıcılar, dilerlerse bağış yapabilir ve böylece yazılımın gelişmesine de olanak sağlayabilirler.

AppCleaner Kullanım Faydaları Nelerdir?

AppCleaner programı sunduğu kolaylıklar ile kullanıcılarına fayda sağlamaktadır.  Bu faydalar ise:

  • Program arayüzü basit ve sadedir.
  • Tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılmakta, yapılan bağışlar ile gelişim göstermeye devam etmektedir.
  • İstenilen uygulama ve de programlar silinmekte ve sisteminde bulunan dosyların da otomatik olarak kaldırılması sağlanır.
  • Kalıntı dosyaların kaldırılması ile dosyalar ile ilgili geri kalan tüm eklentiler ve widget’ler de otomatik olarak kaldırılmaktadır. Böylece bilgisayarın hızlanması da sağlanmaktadır.

AppCleaner Nasıl İndirilir?

AppCleaner yazılımının yükleyicisinin indirilmesi ilk atılacak adımdır. Yükleyiciye http://appcleaner.en.softonic.com/mac adresinden erişebilirsiniz. İndir düğmesine tıklayarak programı indirmeye başlayabilirsiniz.

Programı indirdikten sonra kurulum dosyasını çalıştırarak yazılımın bilgisayarınıza kurulmasını sağlayabilirsiniz. Son olarak programı başlatmak adına AppCleaner’ı açmak için masaüstünde yer alan kısayol simgesini kullanabilir ya da Dock uygulamasında bulunan simgeye tıklayabilirsiniz.

AppCleaer programı MacOS işletim sistemleri için geliştirilmiş bir programdır. Kolay ve de pratik bir şekilde indirme işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza gelen arayüz seçneğinde sağ üstte bulunan üç çizgi sekmesine basarak program kaldırma ekranına erişebilirsiniz.

Bu ekrana girdikten sonra yine bir arayüz ile karşılaşacak ve bu arayüz içerinde yer alan, silmek istediğiniz programı seçerek tıklamanız gerekecektir. Tıklanmanın ardından açılan ekranda bulunan Remove düğmesine basılması gerekmektedir. Bu tuşa basıldıktan sonra seçmiş olunan program direkt silinecektir.

Bu yazılımı oldukça hızlı ve de kolay bir şekilde bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Resmi sitesinden ya da güvenilir sitelerden indirme işlemini gerçekleştirebilir ve ücretsiz olarak hemen kullanımına başlayabilirsiniz.

MacOS bilgisayarlar için özel olarak geliştirilerek kullanılan bu yazılım, birçok kullanıcı tarafından da memnun kalınarak kullanılmaktadır. Bu sayede memnun kalan pek çok kullanıcı bağış yaparak programın çok daha iyi bir şekilde geliştirilmesine de yardımcı olmaktadır.

MacOS bilgisayara sahip biriyseniz ve dosya, program silmek ve ardında da hiçbir eklenti kalmasını istemiyorsanız siz de bu yazılımı kullanarak program silme ve kaldırma işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap