İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple AirTag Nedir?

Apple AirTag Nedir?

Apple AirTag Nedir?

Apple AirTag Nedir?

Apple AirTag dikkat çeken bir teknoloji olarak 2021 yılı içerisinde piyasaya sürüldü. Bu uygulama sayesinde kayıp eşyaların bulunması sağlanıyor. Bu, yeni Apple ürünü tek bir pille uzun süreler kullanılabiliyor.

Estetik bir görünüme sahip olması ile de birçok kişinin ilgisini çekmeyi başaran bu cihaz, konum bulma konusunda da oldukça başarılı. Suya karşı dayanıklı olması, yağmur altında da sorun yaşamadan kullanım imkanı sunuyor.

Apple AirTag Özellikleri

Apple AirTag özellikleri ile ön plana çıkmayı başardı. Ürünün özellikleri arasında:

  • Toz ve suya karşı dayanıklı bir üründür.
  • Tek bir pil ile uzun süre kullanılabilir.
  • Oldukça uygun ebatlarda, küçük bir yapıdadır.
  • Bluetooth özelliği vardır.
  • Eksi 20 derece ve artı 60 derece arasında çalışabilmektedir.
  • İvme ölçer özelliği de bulunmaktadır.

Eşyalarınızı bulmak için birini örneğin anahtarınıza diğerini ise sırt çantanıza takmanız ve ardından da uygulama ile eşyalarınızın nerede olduklarını görebilir ve öğrenebilirsiniz. Siri desteği de bulunan Apple AirTag, “Bul” ağında bulunan aygıtların algılayabileceği Bluetooth sinyalini göndererek konumlarının bulunmasını sağlıyor. Konumun iCloud’a gönderilmesi ile uygulamanın açılması kayıp eşyanınj haritada nerede olduğu görülebiliyor. Sesli bir şekilde komut göndererek de sistemin çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için de “Siri”ye seslenmeniz ve bulunmasını istediğiniz objenin adını söyleyerek bul komutunu vermeniz yeterli olacaktır.

Kurulum tamamlandığında Bul uygulamasındaki nesneler sekmelerde görülebiliyor. Böylece haritada son konum bilgilerine de ulaşılabiliyor. Kaybolan eşyanın Bluetooth menzili içerisinde olması ile bulunduğunda ses çalması da sağlanabiliyor. Kayıp eşya yakında ise ses çalmaya başlıyor ve konum bilgisi paylaşılıyor.

Sizden uzakta ya da menzil dışında ise ağ yerini takip edebilmeniz de mümkün. Kayıp bir AirTag’den gelen sinyaller Bul ağı ile tespit edilerek sahibine bildiriliyor. Anonim bir şekilde bu işlemler gerçekleştirilerek yapılıyor.

Kayıp moduna alındığında başkası tarafından bulunduysa da AirTag, iPhone’a dokundurulduğunda web sitesine yönlendiriliyor. Eğer sahibi telefon numarası bildiriminde bulunmuş ise de web sayfası üzerinden kişiye ulaşım sağlanabiliyor.

Apple AirTag Kutu İçeriği

Apple AirTag kutu içeriğinde pil ve kullanıcı kılavuzu bulunmaktadır. Apple internet sitesinde veya elektronik ve teknolojik ürünler satan marketlerde bu ürünü bulabilirsiniz. Ancak ürün kullanımı için İOS 14.5 ve üzerinde işletim sisteminin olması gerekmektedir. iPhone 11 ve üzeri cihazlarla da uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Tekli ya da 4’lü bir şekilde satışı yapılmaktadır. Renk seçenekleri ile de zevkinize uygun ürünlerden birini temin edebilirsiniz.

Nisan ayının sonundan bu yana satışı yapılan Apple AirTag ürünleri birçok kişinin çoktan dikkatini çekmeyi başardı bile. Çok yönlü iPhone kullanıcı deneyimlerinin her geçen gün artması ile çok daha fazla kişi tarafından ilgi çekmeyi başaran Apple, yeni ürünleri ve de güncellemeleri ile de kullanıcılarını şaşırtmaya devam edecek gibi görünüyor.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap