İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Apple’ın Eylül 2021’de Tanıtacağı Cihazlar

Apple’ın Eylül 2021’de Tanıtacağı Cihazlar

Apple'ın Eylül 2021'de Tanıtacağı Cihazlar

Apple’ın Eylül 2021’de Tanıtacağı Cihazlar

Apple, Steve Jobs tarafından kurularak bir dünya markası haline gelmiş bilgisayar yazılım, elektronik ve kişisel bilgisayar tasarlayan ve satan çok uluslu bir Amerikan şirketidir.

En bilinen ürünleri arasında iPod müzik çalar, Mac bilgisayarlar, iPhone akıllı telefon, Apple Watch ve iPad tablet bilgisayarlar bulunmaktadır. Yazılımları ise iOS ve OS X işletim sistemleri safari internet tarayıcısı, iTunes medya tarayıcısı ve iLife ile iWork paketleri vardır.

Her yıl Eylül ayında bu büyük teknoloji devi marka sunacağı yeni ürünlerin tanıtım dönemine girmektedir. Akla ilk olarak akıllı telefon modelleri gelse de pek çok farklı ürünlerin tanıtımını da yapmaktadır. Teknolojiyi en iyi şekilde geliştirerek kullanan markalar arasında yer alan Apple, yeni ürün modellerinin tanıtımı için herkeste bir merak uyandırıyor.

Kesin gözle bakılan ürün ise iPhone 13’ün tanıtılacağı yönünde. Aynı zamanda iPhone ile birlikte pek çok cihaz da tanıtımda yer alacak. Bunların arasında ise iPhone 13 dışında, iPad mini 6, AirPods 3 ve Apple Watch Series 7 de tanıtımda yer alacak.

iPhone 13

Apple, iPhone akılı telefon modellerini Eylül ayında tanıtmayı tercih ederken gündeme gelen iddialar arasında yeni modelin 13 Pro versiyonunun ultra geniş kamera özellikli olduğu yer alıyor.

Aynı zamanda 13 Pro Max ve 13 Pro modellerinde lidar sensörü kullanıldığı da netleşti. Lidar, ışık algılama ve menzilleme olarak kısaca tanımlanabilir. iPhone 12’de de olan Lidar sensörü daha da geliştirilerek kullanılmıştır. Özellikle oyunlarda büyük bir keyif yaşanmasını sağlayan bu özellik ileriki yıllarda çok daha fazla alanda kullanım imkanını sunacağa benziyor. Apple, 2021 yılı sonuna kadar 90 milyon iPhone 13 üreteceği yönünde de bilgi vermiştir.

AirPods 3

Apple, eylül tanıtımında AirPods 3’ün de gösterimini yapacak. Daha kısa bir gövde tasarımına sahip olan bu modelin Pro’ya benzer bir yapıda olacağı da verilen bilgiler arasında.

Apple Wacth

Eylül ayında tanıtımı yapılacak olan bir diğer ürün Apple Watch Series 7 olacak. Yeni tasarımda hafif bir değişiklik olacağı öngörülmektedir. Daha düz bir ekrana sahip olacak Apple Watch, yeni ve farklı bir ekran teknolojisi ile karşımıza çıkacak.

iPad Mini

iPad mini 6 ile iPad 9 tanıtımı da Eylül ayında Apple listesinde yer alıyor. Önceki nesil modellerine göre daha ince çerçeveye sahip olduğu belirtilmekte. 8.3 inç ekran ve USB-C bağlantı noktasına sahip olacak olan cihaz, aynı zamanda da A15 işlemci kullanımına da sahip olacaktır.

iPad 9’un ise güncellenmiş dahili parçalar ile daha ince bir kasaya sahip olacağı belirtildi.

Tanıtım gününe sayılı günler kala Apple’ın tüketiciye sunacağı yeni modeller merakla bekleniyor. Teknolojiyi takip eden birçok kişi, şimdiden ürünlerin incelemeleri için sabırsızlandıklarını dile getiriyorlar.

Yorum Yap

Yorum Yap