İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Yararlı Programlar
 3. Bilgisayar Hızlandırma Programları

Bilgisayar Hızlandırma Programları

Bilgisayar Hızlandırma Programları

Bilgisayar Hızlandırma Programları

Bilgisayar hızlandırma programları ile eski performansını yitirmiş cihazlarınızın yavaşlaması derdinden kurtulabilirsiniz. Kullanıcı hatası ya da yazılım sorunları ile yavaşlama problemi yaşayan bilgisayarlar için birçok bilgisayar hızlandırma programları kullanılmaktadır.

Hem ücretli hem de ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz bu programlar ile cihazlarınızın hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Ciddi oranda performans artışı yaşamanızı sağlayacak bu programları aşağıdaki listede görebilirsiniz.

 • AVG TuneUp
 • CCleaner
 • Disk Clean Pro
 • Advanced System Care
 • MacBooster
 • CleanMyMac X
 • Glary Utilities Pro 5
 • Wise Care 365
 • Clean Master
 • Ashampoo Win Optimizer 19

 

AVG TuneUp

Bilgisayar hızlandırma programları arasında yer alan bu yazılım, Windows için tasarlanmış bir ürün olup cihazınızın performansını artırmaktadır.

CCleaner

Bu program ise basit ara yüzü ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Gereksiz dosyaları bularak dilerseniz bu dosyaların silinmesini de sağlayabilirsiniz. Bu sayede cihazınızın hızlanacaktır.

Disk Clean Pro 

MacOS için geliştirilen bu yazılım ile de pratik ve de kolay bir şekilde bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz. Dünya genelinde de sıklıkla kullanılan bir program olup gereksiz dosyaların silinmesi sağlanır.

Advanced System Care

Bu program da Windows için tasarlanmış olup disk sorunları, kötü yazılım gibi sorunları çözerek bilgisayarınız ve internet hızınızın artırımı için kullanılabilir.

MacBooster

Bilgisayar hızlandırma programları listesinde bulunan bu program ile de MacOS işletim sistemlerinde bulunan disk sorunu, kötü yazılım, bellek sorunları, gereksiz dosya temizleme vb. sorunları ortadan kaldırmak adına son derece başarılıdır. Bu sayede bilgisayarınızın performansında artış görebilirsiniz.

CleanMyMac X

CleanMyMac X adlı yazılım programı da MacOS için tasarlanmıştır. Dünyada sıklıkla tercih edilen bu yazılım ile gereksiz dosyaları bulabilir, bilgisayarınızın performansını ve de hızını artıracaktır.

Glary Utilities Pro 5

2021 yılı içerisinde kullanılan en güvenilir ve iyi programlardan biri olarak karşımıza çıkan Glary Utilities Pro 5 programı, Windows işletim sistemleri için tasarlanmıştır. Güvenlik sorunları çözümü, disk koruması, veri hataları gibi sorunların çözülmesine yardımcı olur. Bu sayede de bilgisayar hızınızın artması sağlanır.

Wise Care 365 

Bu program Windows 7, 8 ve 10 için kullanılabilmektedir. Temel kullanım için uygun olan bu yazılım ile kayıt defteri sorunları, sistem optimizasyonu ve gereksiz dosya temizleme mümkün kılınmaktadır. Bu da performansın artması için yeterli olacaktır.

Clean Master

Oldukça basit ve de sade arayüzü ile bilgisayarlarınızı hızlandıran bu program sayesinde gereksiz dosyaların bulunması, sürücü sorunları ve güncellemeler ile bilgisayarınızın hızlanması mümkün olur.

Ashampoo Win Optimizer 19

Ashampoo Win Optimizer 19 programı son dönemlerde popüler olan yazılımlar arasında yer alıyor. Kullanıcı yorumları ve de uygulanan testler ile bu karara varılmıştır. Windows sistemine uygun olarak tasarlanan bu program sayesinde bilgisayarlarınızda oluşan sorunların ortadan kalkmasını sağlar ve performansını artırır. Böylece uzun süre kullanım yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap