İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Nasıl Yapılır
 3. CS:Go Ping Nasıl Düşürülür?

CS:Go Ping Nasıl Düşürülür?

CS:Go Ping Nasıl Düşürülür?

CS:Go Ping Nasıl Düşürülür?

CS: Go ping nasıl düşürülür? Sorusuna cevap verilmeden önce CS: Go ping ifadesinin ne demek olduğunun öğrenilmesi gerekmektedir. Bu anlamda ise ping kelimesinin karşılığının bilgisayar üzerinden veri paketinin, sunucuya iletilinceye kadar geçen süre şeklinde ifade edilebildiği söylenebilmektedir. Özellikle de bu ifadenin online oyunlar söz konusu olduğunda büyük bir problem olduğu söylenebilmektedir. Bunun sebebi ise ping ne kadar uzun sürerse kişiler de oyuna o kadar geç kalmış olacaktır. Bu geç kalmalara ise lag adı verilmektedir.

Yukarıda ifade edilen olumsuz sonuçların oluşmaması için ping süresinin olabildiğince kısa olması gerekmektedir. Bu sürenin kısaltılması için ise özellikle online oyun oynayan kişilerin çözüm yolları oluşturmaya çalıştıkları görülmektedir. Bu çözüm yollarının ise aşağıdaki gibi sıralanabildiği söylenebilmektedir:

 • Güvenlik yazılımının devre dışı bırakılması
 • DNS’nin kullanılmaması
 • Steam üzerinden güncellemelerin devre dışı bırakılması
 • Kablolu bağlantıda kullanılması
 • Arka planda indirilenlerin kapatılması
 • Oyun içerisinde görüntü ayarlarının düzeltilmesi
 • Ping kodları
 • Steam üzerinden CS: GO başlatma seçeneklerinin düzeltilmesi
 • Bilgisayarın güç seçeneklerinin değiştirilmesi

CS:GO Ping Düşürme Yöntemleri Nasıl Yapılır?

CS:GO ping nasıl düşürülür? Sorusuna sıklıkla rastlanılmaktadır. Bu sorunun yanı sıra ise aşağıda belirtilen ping düşürme yöntemlerinin nasıl yapıldığı sorusu ile de karşılaşılmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları aşağıdaki gibi açıklanmıştır.

 • Güvenlik yazılımının devre dışı bırakılması: PC’leri koruma görevi olan güvenlik yazılımlarının veyahut da güvenlik duvarlarının online oyunlarda oyuncuyu yavaşlattığı bilinmektedir. BU yüzden de oyun başlamadan önce tüm bulunan güvenlik yazılımlarının devre dışı bırakılması ping sorunlarının ortadan kaldıracaktır.
 • DNS’nin kullanılmaması: DNS’nin kullanılmasındaki temel amaç bazı web sitelerine sorunsuz bir şekilde girebilmektir. Bu bağlantı web sitelerinde olduğu gibi oyunlarda kişilere yarar sağlamamaktadır. Bu yüzden de kapatılması gerekmektedir.
 • Steam üzerinden CS: GO başlatma seçeneklerini düzeltme: steam üzerinden oyun seçeneklerinin düzenlenmesi ping oluşumunu azaltmaktadır. Bu yüzden de oyun başlamadan önce gerekli olan komutların yerine getirilmesi gerekmektedir.
 • Ping Kodları: Komut yöneticisinden IP adresi resetlenebilmektedir. Böylelikle de DNS adresi temizlenebilmektedir.
 • Kablolu bağlantı kullanma yöntemi: Gözden kaçırılan bir yöntemdir. Kablosuz bağlantı ile oynanan oyunlar daha basit olmaktadır ancak sözü edilen bu oyun için Ethernet bağlantısına ihtiyaç vardır. Bu bağlantı sayesinde daha az ping ce daha güvenilir bir şekilde oyunların oynanabileceği bilinmektedir. Kablo bağlantısının kopmadığı sürece kişilerin ping ile ilgili sorun yaşamayacakları da bilinmelidir.

CS: GO Ping Düşürmenin Avantajları

CS: GO ping nasıl çözülür? Sorusunun özellikle online oyun oynamayı seven kişiler için önemli olduğu ve genel olarak online oyun oynayan kişilerin bu soruyu sordukları görülmektedir.

CS: GO ping nasıl çözülür? Sorusunu soran kişiler ping düşüklüğünün avantajlı bir durum olduğunu bildikleri için ping düşürme yollarını aradıkları söylenebilmektedir. Bu anlamda ping ne kadar kısa sürerse kişilerin de oyuna geç kalmadan oyunlarını oynayabilecekleri söylenilebilmektedir.

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap