İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Yararlı Programlar
 3. En Çok Hangi Uygulamalar İndiriliyor?

En Çok Hangi Uygulamalar İndiriliyor?

En Çok Hangi Uygulamalar İndiriliyor?

En Çok Hangi Uygulamalar İndiriliyor?

2021 yılının en çok indirilen uygulamalar sonuçları açıklandı. Bu yılın ilk yarısında en fazla indirilen uygulama ise TikTok olarak karşımıza çıktı. TikTok’u ise sonrasında Facebook’a bağlı diğer uygulamalar bulunuyor.

Sensor Tower, yaptığı istatistiksel araştırmalarla başarıyla haberimize konu oldu ve 2021 yılının ilk yarısında en çok indirilen mobil uygulamayı duyurdu. Şirketin araştırması, TikTok’un 2021’in ilk yarısında şampiyon olduğunu gösteriyor. Son birkaç aydır listenin başında yer alan kısa video paylaşım platformu için bu durum şaşırtıcı değil. Sensor Tower tarafından yapılan araştırmaya göz ucuyla bile baktığımızda App Store veya Google Play Store’da en çok indirilen uygulamaların aşağı yukarı aynı olduğu görülebiliyor. Ancak aralarında ince farklar vardır. Dilerseniz lafı daha çok uzatmadan 2021 yılının ilk yarısında en çok indirilen uygulamalar nelermiş inceleyelim.

 

Dünya Çapında İndirilen Uygulamalar:

Sensor Tower tarafından yapılan araştırmalar neticesinde 2021 yılında en çok indirile uygulamalar arasında birçok kişi tarafından kullanılan uygulamalar yer almaktadır. Hem sosyal medya hem de iş çalışmaları için kullanılan bu uygulamalar ile akıllı telefonlar üzerinden pek çok paylaşım, görüşme, mesajlaşma vb. iletişimler yapılabilmektedir.

Dünya genelinde en çok indirilen uygulamalar ise aşağıdaki gibidir:

 

 1. TikTok
 2. Facebook
 3. Instagram
 4. Whatsapp
 5. Telegram
 6. Messenger
 7. Zoom
 8. Snapchat
 9. CapCut
 10. Google Meet

 

App Store Mağazalarından İndirilen Uygulamalar:

Apple kullanıcıların da sıklıkla kullanmayı tercih ettiği programlar vardır. Bunlar ise aşağıdaki gibi Sensor Tower adlı şirketin yapmış olduğu araştırmalar neticesinde belirlenmiştir. Listeye bakacak olursak:

 

 1. TikTok
 2. Youtube
 3. Instagram
 4. Whatsapp
 5. Zoom
 6. Facebook
 7. Messenger
 8. CapCut
 9. Google Maps
 10. Gmail

 

 

Google Play Mağazasından İndirilen Uygulamalar

Tüm Android kullanıcılarının en çok indirilen uygulamalar listesi ise aşağıdaki gibidir. Google Play üzerinden oldukça kolay bir şekilde akıllı telefonlara indirilen bu uygulamalar ile telefonunuzu çok daha eğlenceli ve de kullanışlı hale getirebilirsiniz. Diğer sıralamaların tersine ilk sırada Facebook uygulamasının olduğunu görebiliyoruz. Ardında da ikinci sırada ise TikTok bulunuyor.

 

 1. Facebook
 2. TikTok
 3. Instagram
 4. Whatsapp
 5. Telegram
 6. Messenger
 7. Snapchat
 8. Zoom
 9. Google Meet
 10. MX TakaTak

 

 

Araştırmalara göre 2021 yılında en çok indirilen mobil uygulama TikTok demiştik. Listenin geri kalanına bakınca; Facebook, Instagram, WhatsApp, Telegram, Messenger, Zoom, Snapchat, CapCut ve Google Meet’in varlığını kolayca görebiliriz.

 

Kısacası dünyada şu anda en popüler mobil uygulamalarının, en yüksek indirme verilerine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yılın en çok kullanıcısı olan uygulama Facebook, şirket içinde uygulamalarını kullanan kullanıcı sayısında başarılı oldu ve ilk dörde girdi. En çok indirilen uygulamalar Facebook, Messenger, WhatsApp, Netflix, Instagram, Telegram, Amazon, Twitter, SpotifY olarak karşımıza çıkıyor.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap