Genel

En İyi 10 Antivirüs Programı

En İyi 10 Antivirüs Programı

Antivirüs programı, virüslere karşın hazırlanmış olan, kurtarma ve temizleme işlemlerini yerine getirmekle yükümlü olan programların genel ismidir. Bu programlar kişilerin kullanmış oldukları bilgisayar, tablet ve telefon gibi teknolojik araçların virüsten uzak tutulmasını ve herhangi bir virüs halinde ise müdahale ederek teknolojik araçların zarar görmesini engellemektedir. Bu anlamda ise bu işi yapan birden fazla virüs programını olduğu bilinir ancak bu programların hepsinin aynı kalitede hizmet verdikleri söylenemez. Bu yüzden de kişiler bu alanda iyi olan antivirüs programları hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler. Bu anlamda en iyi antivirüs programlarının aşağıdaki gibi olduğu söylenebilir:

 1. Kaspersky Antivirüs Programı
 2. Eset NOD32 Antivirüs Programı
 3. AVG Antivirüs Programı
 4. Norton Antivirüs Programı
 5. Avast Antivirüs Programı
 6. Symantec Endpoint Protecttion 14 Antivirüs Programı
 7. Avira Antivirüs Programı
 8. Panda Antivitüs Programı
 9. McAfee Total Protection Antivirüs Programı
 10. Bitdefender Antivirüs Programı

En İyi Antivirüs Programlarının Özellikleri

Antivirüs programı, virüslerin temizlenmesi ve bulunması için gerekli olan programlardır. Bu programlar kişilerin bilgisayar ve telefon gibi araçlarında virüs ihtimali olması durumunda bu virüsleri karantina altına alarak silmek için çeşitli yöntemler kullanmaktadırlar. Var olan virüsleri ise yine farklı şekillerde silerek uzaklaştırma işlemlerini tamamlamaktadırlar.

En iyi antivirüs programlarının ise aşağıda verilen özelliklere sahip oldukları bilinmektedir:

 • Programın sistem performansına dramatik şekilde etki etmezler.
 • Üretilmiş olduğu firma tarafından düzenli bir şekilde güncellenmektedirler.
 • Sürekli güncellendikleri için en son olan virüs tanımlarını kendi bünyelerinde bulundurmaktadırlar.
 • Sağlam bir alt yapıları bulunmaktadır.
 • Güvenilir programlardır.
 • Virüs veri tabanı bulunmaktadır.
 • Kaliteli programlar olarak bilinmektedirler.
 • Diğer bilinen yazılımların da tespit edilmesini sağlayacak gelişmiş güvenlik önlemlerine sahiptirler.

Antivirüs Programları Neden Sürekli Güncellenir?

Gün geçtikçe teknolojinin gelişmesi ile beraber binlerce kötü virüsün kötü niyetli kişiler tarafından yayıldığı görülmektedir. Bu virüslerden kişilerin zarar görmemesi için ise antivirüs programı oluşturulmuştur. Bu virüs programlarının virüsü yakalayabilmeleri için virüsün kurulu olan antivirüs programında daha önceden tanımlanmış olması gerekmektedir.

Bu programlarının üretimi ile meşgul olan firmaların ise en son ortaya çıkan virüslerin ve zararlı yazılımların tespiti için kendi kurmuş oldukları antivirüs programlarını sürekli ve düzenli olarak güncellemektedirler. Bu işlem sırasında ise en son virüs tanımlarını antivirüs programının veritabanına kayıt ettikleri görülmektedir. Bu kayıt işlemi virüs bilgisayara girdiği zaman virüsün uzaklaştırılabilmesi için önemlidir. Bu yüzden de antivirüs programlarının aksatılmadan gerekli olan zamanlarda güncellenmesi gerekmektedir.

Güncel olmayan antivirüs programı bilgisayarı koruyamamaktadır. Bu yüzden de kişilerin en iyi antivirüs programını temin ettikten sonra gerekli olan zamanlarda bu programın bakımını da yapmaları gerekmektedir. Kişiler kolaylık olması için bu programı otomatik güncellemeye alabilirler. Böylelikle program güncellemeye ihtiyacın olması halinde otomatik olarak güncellenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu