İlginizi Çekebilir
Pardus Nedir?
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Programları

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Programları

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Programları

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Programları

Mobil fotoğraf düzenleme programları fark yaratan özellikleri ile birçok sosyal medya kullanıcısının ilgisini çekiyor. Hem Android hem de Iphone için kullanılabilir programlar ile dilediğiniz fotoğrafı istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Filtrelerinin yanında yazılımları ile de başarılı olan bu programlar, çok daha net fotoğraflar yakalamanızı sağlıyor. Kimi zaman fotoğrafların düzenlenmesi, çekilmesinden çok daha zor olabiliyor. Bu durumda da birçok fotoğraf uygulama programları devreye giriyor ve sosyal medya kullanıcılarına yardımcı oluyor. Filtre, kırpma, ışık ayarı ya da pozlama gibi birçok özellikleri ile sıklıkla kullanımlarının tercih edildiği bu uygulamalar ile siz de sosyal medyada fark yaratabilirsiniz. Hatta kimi programlarda kırmızı göz düzeltme, portre modu, hazır filtreleri kullanma, focus, doygunluk gibi özellikleri de bulunmaktadır.

Kimi fotoğraf düzenleme uygulamalarında ise kendi filtrelerinizi de oluşturabilir ve bu filtrelerle fotoğraflarınızı çekerek oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda sürekli yeni filtreler sunan ve çeşitliliği ile dikkat çeken fotoğraf düzenleme uygulamaları da fazlasıyla dikkat çekiyor.

Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları İle Sosyal Medya Kullanımı

Mobil fotoğraf düzenleme programları kullanımı ile fotoğraflarınızı düzenlemek son derece kolaylaşıyor. Bu sayede de sosyal medyada çok daha farklı fotoğraflar paylaşabileceğiniz gibi fark edilmenizi de sağlıyor. Aynı zamanda fotoğraflarınızı stok görseller sunan siteler ile de paylaşarak para kazanma imkanınız da var.

Sosyal medyadaki en popüler fotoğraf paylaşım platformu hiç şüphesiz Instagram. Instagram kurulduğu ilk yıllarda sadece fotoğraf paylaşımı için kullanılsa da günümüzde gündemi şekillendirme, haber paylaşma, insanların en mutlu ve en özel paylaşım mecrası haline geldiğini söylemek abartı olmaz.

 

Bu kanalda paylaşım yapan herkesin amacı fotoğraflarının daha çok kişi tarafından beğenilmesini, yorumlanmasını ve paylaşılmasını sağlamaktır. İnsanların bu hedeflere ulaşmasına yardımcı olabilecek çeşitli fotoğraf düzenleme uygulamaları vardır. 2021 yılında en çok kullanılan mobil fotoğraf düzenleme programları ise:

 • Focos
 • PicsArt
 • VSCO
 • Flickr
 • Hypocam
 • Adobe Photoshop Express
 • Adobe Photoshop Lightroom CC
 • Snapseed
 • Afterlight 2
 • Prisma olarak sıralanabilir.

Yukarıda saydığımız kimi sadece İngilizce destekli kimi aynı zamanda Türkçe destekli uygulamaları kullanarak çektiğiniz her bir fotoğrafın bir sanat eserine dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Böylece sosyal medya hesaplarınızda kullanımın dışında fotoğrafları çıkartarak çekmiş olduğunuz bu fotoğraflar ile evinizin ya da iş yerinizin duvarlarını süsleyebilirsiniz.

 

Fotoğraf Düzenleme Tanımı

Çektiğimiz fotoğrafları kamerada veya cep telefonunda oynatmaya ve gerektiğinde rötuşlamaya fotoğraf düzenleme denir. Cep telefonlarının fotoğraf çekmek için kullanılmasıyla birlikte, Google Play ve Apple Store çok sayıda kullanışlı fotoğraf düzenleme uygulamasında da görünmeye başladı.

 

Çektiğimiz bu fotoğrafları düzenlemek özel bilgi gerektirse de bilenler veya bilmeyenler için bazı ortak ayarlar bulunmaktadır. Bu ortak ayarlar, bu fotoğraf düzenleme uygulamalarının temelidir. Bu sayede kullanılan mobil fotoğraf düzenleme programları ile bu işlemler çok daha kolay ve de pratik hale gelerek her yaştan insanın öğrenebileceği duruma gelmiştir.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap