İlginizi Çekebilir
İnceleme: Oppo A54
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. İnceleme: Apple AirTag

İnceleme: Apple AirTag

İnceleme: Apple AirTag

İnceleme: Apple AirTag

Apple AirTag mayıs ayında Türkiye’de de satışa sunulması ile tüm dikkatleri üzerine çevirmeyi başardı. Tekli ya da 4’lü paketlerde alabileceğiniz bu ürün ile kayıp eşyalarınızın bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Öncelik olarak Apple AirTag ürününüzü sık sık kaybettiğiniz eşyalarınız ile eşleştirmelisiniz. Anahtarlık, cüzdan, araba, bavul, çanta vb. gibi nereye koyduğunuzu ya da park ettiğinizi unuttuğunuz eşyalarınız için kolaylıkla kullanılabilir. Özellikle de kapalı otoparklarda bir AirTag kullanımı oldukça işe yarar olacaktır. Arabanızın konumunu böylece rahatlıkla bulabilirsiniz.

Boyut olarak oldukça küçük olan bu ürünlerin bir tarafı metalik diğer tarafı ise beyaz renkte. Ancak metalik bölümün çizilmelere karşı dayanıklı olduğu pek söylenemez.

Bavullarınızı ve Çantalarınızı Kaybetmeyin

Apple AirTag kullanımı ile havaalanlarında ya da otogarlarda çanta ve de bavullarınızı artık kaybetmeyeceksiniz. Tatillerde ve yolculuklarda çantalarınıza takacağınız bu ürün ile önemli tüm eşyalarınızın kaybolması veya unutulması ihtimaline karşılık size koruma sunuluyor. Bu sayede çok daha rahat ve de güvenli bir şekilde tatilinizi yapmaya ya da çalışmalarınızı sağlamaya devam edebilirsiniz.

Her ne kadar düzenli olsak da zaman zaman eşyalarımızı unutmamız kaçınılmaz bir gerçek ve bu yüzden de sabit yerleri dışında da kafa karışıklığı ile farklı yerlere koyabiliyor, sonra da nereye koyduğumuzu unutabiliyoruz. İşte tam da bu noktada AirTag bir kurtarıcı olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de sıklıkla anahtarınızı kaybeden ve de nereye koyduğunu unutan biriyseniz sizin için mutlaka gerekli cihazlar arasında yer alıyor. Bu gibi anlarda kullanışlı olması da hayatınızı düzene sokmasına yardımcı oluyor.

Eşyamı Kaybettim, Cihazı Nasıl Çalıştırabilirim?

Apple AirTag ile eşleştirilen bir eşyanızı kaybedecek olursanız “Bul” üzerinden o eşyayı kayıp moduna alarak etkinleştirmeniz gerekmektedir. Bu mod etkinleştirildiği zaman da başka kimse tarafında bu eşya kullanılamıyor. Aynı zamanda cihaz, başka bir iPhone ile etkileşimde bulunduğunda size bildirim göndererek konumunu iletiyor.

Bu özelliklerine ek olarak bulan kişinin size ulaşmasını sağlayacak bir e-posta ya da telefon numarası bilgilerini de AirTag cihaz uygulamasına ekleyerek sizinle iletişim kurulmasını da sağlayabilirsiniz.

Siz de bir AirTag ya da onun eşleştirildiği bir eşya bulacak olursanız NFC özellikli iPhone ya da Androis telefonunuzu AirTag’e yaklaştırmanız gerekmektedir. Bu sayede bilgileri görebilir ve de eşyanın ya da aygıtın sahibi ile de iletişime kolaylıkla geçebilirsiniz.

Neyi nereye koyduğunu iyi bilen ve de düzenli bir bireyseniz, çok fazla ihtiyaç duyacağınız bir ürün olmasa da özellikle tatil, yolculuk gibi durumlarda günlük rutinlerimizin değişmesi kimi zaman unutkanlıkların yaşanmasına da neden olabiliyor. Bu gibi durumlarda ise AirTag kullanımı büyük bir kolaylık sağlayarak kurtarıcı olacaktır. İhtiyacınıza göre tekli ya da dörtlü paketlerinden birini alarak eşyaları çoğu zaman unutma sorununuza bir çözüm bulabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap