İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. İnceleme: Apple HomePod Mini

İnceleme: Apple HomePod Mini

İnceleme: Apple HomePod mini

İnceleme: Apple HomePod mini

Apple HomePod mini modeli ile müzik keyfini evde çok daha güzel deneyimlemenizi sağlıyor. Bu akıllı hoparlör sesli komutlarla çalıştırılıyor.

Komutlarınıza göre, müzik çalın veya telefon görüşmesi yapın, çeşitli renkler ve animasyonlar görebilirsiniz. En azından şimdilik Apple bu tür ışıkları veya animasyonları kapatma imkanı sağlamıyor. HomePod mini’ye sabitlenmiş yaklaşık 2 metre uzunluğunda bir kablo da kutu içerisinde bulunmaktadır. Bu kablonun kumaş örgülü olması ürün görsel keyfini daha da arttırmaktadır. Bu kablonun ucu USB-C’dir ve kutudan çıktığı gibi 20W güç adaptörü vardır. Ancak Türkiye’de satışı olmadığı için adaptör ucu Amerikan prizlerine uygundur.

 

Apple HomePod mini küçük olmasına rağmen ses çıkışı etkileyici. Net, temiz ses sunarken frekans dağılımı da oldukça dengelidir. Bası yeterince iyi hissedebilirsiniz ama insan vokalleri de oldukça net duyabilirsiniz. Ses gücü sayesinde her tür müzik türünde iyi bir dinleme deneyimi size sunacaktır. HomePod mini ayrıca podcast’leri, filmleri ve benzer içerikleri oynatmada da iyi bir performans gösteriyor.

 

Apple HomePod mini Özellikleri

360 derecelik hoparlör sistemi sayesinde HomePod mini’nin sağladığı ses çıkışı ortamı dolduruyor. S5 işlemcisi sayesinde HomePod mini, oynatma içeriğine göre ses profilini ve ses seviyesini dinamik olarak ayarlayabilir.

 

HomePod, AirPlay’i destekleyen cihazlardan (iPhone, iPad, Apple TV gibi) içerik akışı yapabilen mini bir AirPlay cihazıdır. Apple Music abonesiyseniz bu platformda müzik dinlemeye başlamak için Siri üzerinden HomePod mini’ye komutlar gönderebilirsiniz.

 

Spotify ve benzeri alternatif platformlar, AirPlay üzerinden yalnızca HomePod mini’de içerik oynatabilir. HomePod mini’nin mikrofonu da iyi performans gösterdi. Hoparlörden birkaç metre uzakta olsanız bile anlayabilir ve “Hey Siri” gibi komutlara doğru yanıtlar verebilir. Ayrıca aramaları HomePod mini’ye aktarabilirsiniz. HomePod mini, yaklaşık 60 ila 70 cm mesafeden sesinizi çok net ve kolay bir şekilde algılayacaktır.

 

Tüm bu özellikleri ile Apple’ın yine kaliteli bir hoparlör modeli ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.

Apple HomePod mini Türkiye Satışı Var Mı?

 

Apple HomePod mini modeli Türkçe dil desteği bulundurmasığı için Türkiye’de resmi olarak satışta değildir. Ancak mevcut haliyle çok kullanışlıdır. Bir hoparlör olarak çok iyi bir performans ve çok tatmin edici bir ses deneyimi sağlıyor. Telefonlar için de çok kullanışlıdır. Evde veya çalışma masasında çok şık ve pratik olacaktır.

 

Almanca, İngilizce, Fransızca ve diğer dilleri konuşuyorsanız, Apple Music’ten müzik dinlemek, alarm ayarlamak ve hava durumunu anlamak gibi basit işlevleri gerçekleştirmek için Siri’ye komutlar vermek için bu dilleri kullanabilirsiniz.

 

Taşınabilirliğin olmaması ve bağlantı soketlerinin gerekliliği, herkesin küçük hoparlörlerin taşınabilirlik kavramını sarstı. Ancak aynı zamanda oldukça da kullanışlı. Özellikle evinizde iPhone veya diğer Apple cihazlarından oluşan bir ekosisteminiz varsa Apple HomePod mini bu sistemde çok önemli bir yer tutacaktır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap