İlginizi Çekebilir
İnceleme: TCL 20 SE
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. İnceleme: Asus ExpertBook B9400

İnceleme: Asus ExpertBook B9400

İnceleme: Asus ExpertBook B9400

İnceleme: Asus ExpertBook B9400

Asus ExpertBook B9400 dizüstü bilgisayarın sağlam, şık tasarımlı, hafif, yüksek performans ve uzun ömür pil kullanımı, rahat taşınabilir olması özelliği ile dikkat çekiyor.

880 gram olması ile en hafif dizüstü bilgisayar olarak da ön plana çıkmasını sağlıyor. Hem sağlam hem de bir o kadar da hafif olan bu dizüstü bilgisayarınızı çantanızda kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz. Ek olarak bu model Asus’un yapmış olduğu birçok testten de başarı ile geçmiştir. Bu testleri ise:

·         Düşme

·         Klavye sağlamlığı

·         Şoka karşı direnç

·         Sıvı direnci

·         Port dayanıklılığı

·         Ekran paneline basınç gibi testlerdir.

Asus ExpertBook B9400 Özellikleri

Asus ExpertBook B9400 dizüstü bilgisayarı ses sistemi açısından son derece başarılı. 4 çok yönlü mikrofonları ile 360 derece ses algılıyor. Bu sayede de Zoom, Whatsapp, Skype gibi görüntülü görüşmelerde karşı taraf ile son derece net ve anlaşılır bir iletişim kurulmasını sağlıyor. Parazitsiz ve net bir şekilde sesinizin karşı tarafa ulaşması özellikle toplantılar için son derece önemlidir.

Ek olarak gürültü engelleme ile de sesinizin net bir şekilde duyulmasını sağlıyor. Oyun oynarken, film ya da video izlerken kaliteli bir ses deneyimi yaşamanıza katkı sunuyor. Gerek iş gerek de günlük hayatta tüm ihtiyaçları karşılayabilecek bir ses sistemine sahip.

Asus ExpertBook B9400 dizüstü bilgisayarı normal kullanımlarda oldukça uzun süreler çalışılabilir olacak pil gücüne sahip. Tam bir şarj ile tüm günü geçirebilirsiniz.

Yazılım olarak Windows 10 Pro yüklü olan bu dizüstü bilgisayarda aynı zamanda MyASUS yazılımı da bulunmaktadır. Bu yazılım ile:

·         Müşteri hizmetleri ile iletişim kurabilme

·         Yazılım sistem kontrolü

·         Donanım ayarları yapma

·         Fan profilini ayarlama

·         Şarj modu belirleme

·         URL aktarımı

·         Dosya transferi

·         İkinci ekran kullanma

·         Ekran yansıtma gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Her yönü ile çalışan bireyler için gerekli tüm ihtiyaçları eksiksiz bir şekilde karşılayacak bir dizüstü bilgisayar olma özelliğini taşıyor. Özellikle de pandemi döneminde yoğun mikrofon ve görüntü kullanımı nedeniyle ses, kamera sistemlerinin kaliteli, iyi ve net olmaları oldukça önemli. Bu nitelikleri ile de iş dünyasının aranılan dizüstü modellerinden biri olmayı hak ediyor.

Dokunmatik Numerik Klavye

Asus ExpertBook B9400 dizüstü bilgisayarın NumberPad özellikli numerik klavyesi pek çok kişinin hoşuna gidecek türde.  Dokunmatik alanda yer alan özel tuş sayesinde gerek duyduğunuz durumlarda numerik klavyeyi kullanabilirsiniz. Bu sayede sayısal tüm hesaplamalarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Dar bir dizüstü bilgisayarın üzerinde böylece tam boy sayılacak klavye özelliklerini görebilirsiniz.

Asus’un bu modeli genel olarak incelendiğinde özellikle iş dünyası için birçok gerekli olan detayların olduğunu görebiliyoruz. Hafif olması, taşınabilir olması ve özellikle de performanslı olması her yıl olduğu gibi bu yılda da Asus’un gözde dizüstü bilgisayar modellerinden biri olduğunu kanıtlıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap