İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. İnceleme: Huawei MateBook D15

İnceleme: Huawei MateBook D15

İnceleme: Huawei MateBook D15

İnceleme: Huawei MateBook D15

Huawei MateBook D15 dizüstü bilgisayar modelinin 2021 yılı güncel donanımı ile Türkiye’de de satışa sunuldu.

Huawei geçen yılın D15 modeli ile aynı malzemeleri kullanarak ürettiği bu modelde sayı tuşlarını bulundurmuyor. Bu sayede sık kullanılan tüm harfler klavyede ortalandığı için yazmak çok daha kolay ve de elverişli bir hale geliyor. Ancak sayılarla işi çok olan kişiler için bu durum beklenilen kullanım kolaylığını sağlamayacaktır.

Mat ekran yüzeyi ve 15.6 inç ekranı ile full HD çözünürlük ile karşımıza çıkıyor. Ses sistemi açısından da 2 hoparlörü alt tarafta yer alıyor. Dizüstü bilgisayar kullanıcıları için ses çıkışını oldukça iyi derecede sağlıyor. Stereo ses düzeyi ile basların sesi hissediliyor. Aynı zamanda Nahimic yazılımı ile kulaklık çıkışları ile hoparlörleri özelleştirme imkanınız da bulunuyor. Video ve film izlerken de oldukça düzgün bir ses deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

2021 Huawei MateBook D15, Windows 10 yüklü olup alışkın olduğunuz deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Aynı zamana Microsoft mağazasından da dilediğiniz oyun ve de uygulamaları indirebilirsiniz.

Oyun konusunda çok fazla bir beklentiye girmemek gerektiğini de belirtmekte fayda var. Ancak bazı oyunları rahatlıkla sorun yaşamadan oynayabilmeniz açısından da son derece yeterli bir dizüstü bilgisayardır.

2021 yılında yeni güncellemeleri ile karşımıza çıkan MateBook D15 özelliklerinin yanında görünümü ile de oldukça estetik duruyor. Gri tonlarının kullanımı ayrı bir güzel görünüm katmış, son derece şık duruyor.

Huawei MateBook D15 Özellikleri

2021 Huawei MateBook D15 dizüstü bilgisayarının uzun ömürlü olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu durum kullanım yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Normal bir kullanımda ise gün boyu sadece bir tam şarj ile günü tamamlayabilirsiniz. Fakat ofis işleri için kullanacak olursanız mutlaka şarj aletiniz yanınızda olmalı.

“Uzay” grisi olarak sunulan bu model estetik açıdan da oldukça hoş görünüyor. Fiyat açısında da kalburüstü bir düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.  16 GB RAM depolama alanına sahiptir. Çalışanlar ya da öğrenciler için yeterli bir kullanım sunacaktır. İçinde bulunan Office programları ile belge, excel, sunum ya da PDF vb. çalışmalarınızı yapabilir, dilerseniz Photoshop programı ile de fotoğraflarınız üzerinde oynama yapabilirsiniz.

Huawei MateBook D15 ve Huawei Telefon

Huawei MateBook D15 model dizüstü bilgisayarınızı sahip olduğunu Huawei telefonunuz ile eşleştirerek tabletinizi ikinci bir ekran gibi kullanabilirsiniz. PC Manager yeni sürümü ile de tabletlerinizi de yine ikinci ekran olarak kullanma imkanını da sunmaktadır. Ancak tabletin HarmonyOS içerikli tablet olması gerekmektedir.

2021 modeli MateBook D15 dizüstü bilgisayar,  Intel Core i5 işlemcisi ve 16 GB RAM özellikleri ile yüksek fiyatlarda olsa da performans açısından ücretini karşılıyor. Bütçe ayırabilecek öğrenciler ya da çalışanlar için kullanılabilir bir dizüstü bilgisayar olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap