İnceleme

İnceleme: Oppo A54

İnceleme: Oppo A54

Oppo A54 akıllı telefon pazarında ön plana çıkan A serisinden biri. Üretimi Türkiye’de yapılan bu model orta segmentte bir Android telefon olarak karşımıza çıkıyor.

Tek el kullanımını rahatlıkla sağlayan bu akıllı telefon 192 gram ağırlığında ve 6.5 inç ekran büyüklüğüne sahip. 4 GB RAM, 128GB dahili hafıza ile orta seviye bir telefon için gayet yeterli bir donanım sunuyor. Aynı zamanda microSD kart kullanılarak da telefon hafızası ve depolama alanı genişletilebiliyor. Aynı zamanda ekran parlaklığı özellikleri ile de gözünüzü hiçbir şekilde yormayacak bir telefon olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Yapay zekası ile de sizin alışkanlıklarınıza göre ekran ışığını da kendisi otomatik olarak ayarlıyor. Örneğin akşam saatlerinde ekran ışığını kapatan biriyseniz bunu algılıyor ve sonrasında siz müdahale etmeden otomatik olarak ekran ışığını kısıyor.

Diğer teknik özelliklerine geçmeden önce kutusunda neler olduğuna bakalım:

  • Şeffaf telefon kılıfı
  • Kablolu kulaklık
  • USB Type-C şarj kablosu
  • Şarj adaptörü yer alıyor.

Oppo A54 akıllı telefonun tasarımında iki renk kullanılmış. Yıldızlı mavi ile kristal siyah renklerinden zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Telefonun yüz tanıma özelliği ise biraz yavaş çalışıyor. Fakat karanlık yerlerde dahi telefon kilidini açabiliyor. Bu nedenle yüz tanıma özelliğinin son derece iyi çalıştığını söyleyebiliriz. Işığı yakmaya gerek duymadan da telefonunuzun yüz tanıma özelliği ile kilidini açabilirsiniz.

Oppo A54 Oyun Performansı

Oppo A54 akıllı telefonun oyun performansı ise son derece sorunsuz ve de hızlı. Sahip olduğu Helio P35 işlemcisi ile birçok oyunu görüntü kalitesinden ya da hızından ödün vermeden akıcı bir şekilde oynamanız mümkün kılınıyor.

Aynı zamanda HyperBoost özellikleri ile oyun performansınızın akıcılığı artırılıyor. Wi-Fi ya da mobil ağa bağlıyken de çift kanal hızlandırma desteği sayesinde akıcı bir şekilde oyun oynayabilirsiniz. Aşırı ısınma gibi bir durumla da karşılaşmanız söz konusu değil.

Hızlı şarj etme özelliği ile uzun ömürlü batarya kullanımı da diğer birçok akıllı telefona göre oldukça başarılı.

Oppo A54 Kamera Performansı

Oppo A54 akıllı telefonun kamera performansını inceleyecek olursak, arka tarafında bulunan 3’lü kamerası ile oldukça başarılı video ve fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz. Aynı şekilde ön kamerası da öz çekimlerde filtre ve güzelleştirme efektlerine sahip. Cilt tonunu ayarlayabilir, fotoğraftaki herkesin iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Oppo Türkiye üretim hamlesi ile telefonun satış fiyatının uygun olması da en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Telefon sektörü pazarındaki fiyat aralıklarını düşünecek olursak fiyatının gayet iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Gündelik işlerinizi kolaylıkla halledebileceğiniz bu akıllı telefon modeli ile uzun batarya ömrü, büyük ekranı, kamera özellikleri ile olumlu bir değerlendirmeye sahip. GSM operatörlerinde bulunan kampanyalar ile de bütçenizi fazla zorlamadan bu modeli temin edebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu