İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. İnceleme: Oppo A74

İnceleme: Oppo A74

İnceleme: Oppo A74

İnceleme: Oppo A74

Oppo A74 akıllı telefon özellikleri ile orta segmentte olan cihazlar arasında öne çıkıyor. Tasarım olarak diğer Oppo A serisi telefonlardan pek bir farkı bulunmuyor. Ancak teknik özellikler bakımından yenilikleri ile yeterli bir performans sergilemeyi sürdürüyor.

6.43 inç Amoled ekran, ince çerçeve, parmak izi tarayıcısı, Full HD çözünürlük, piksel yoğunluğu ve yeterli depolama alanı ile ön plana çıkıyor. MicroSD kart kullanımı ile dilerseniz depolama alanını genişletebilmeniz de mümkün kılınıyor. Bu sayede pek çok belge ve de fotoğraflarınızı saklayabilirsiniz.

Çoklu program kullanımında sıkıntı yaratmayan Oppo A74 akıllı telefon ile hem sosyal medya hem arka plan müzik hem de internet tarayıcısının kullanımını aynı anda yapabilir ve bir yavaşlama, donma gibi sorunlar ile de karşılaşmadan telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Kamerası ile çektiğiniz video ve de fotoğrafları rahatlıkla, kaliteli bir şekilde sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. 16 megapiksel çözünürlüğe ait kamera özellikleri ile öz çekimler ve görüntülü görüşmelerde de ciddi bir kalite ile karşılaşabilirsiniz.

Oppo A74 İşletim Sistemi

Oppo A74 akıllı telefon uzun pil ömrü ile de video izleme, müzik dinleme ve internet, sosyal medya kullanımı açısından son derece kapasiteli bir kullanım sağlıyor. Oppo telefonların Android sürümleri birçok kullanıcının memnun kalmasını sağlar niteliktedir.

Android 11 işletim sistemi yüklü olan bu modelde arayüz olarak ColorOS 11.1 kullanılıyor. Oyun alanları ile de birçok oyun deneyimini telefonunuzda yaşayabilirsiniz. Dengeli mod, düşük güç mod ve profesyonel oyuncu olarak seçenekleri de bulunmaktadır. Oyun alanında ise aramaları otomatik olarak reddedebilir veya bildirimlerin gelmesini de engelleyebilirsiniz.

Ek olarak tüm Google uygulamalarına da kolaylıkla erişebilirsiniz. Youtube, haritalar, Gmail veya Google Drive gibi birçok uygulama telefonda mevcuttur. Yüklü uygulamaları arasında da Whatsapp, Booking.com, Amazon Prime Video, TikTok, Facebook, Amazon, Netflix, Amazon Music vb. uygulamalar bulunmaktadır.

Çalışanlar için işlemcisinin çok hızlı olmaması kullanım açısından sorunlar oluşmasına neden olabiliyor. Tam kapasite çalışma arayanlar için iyi bir kullanım sağlayıp sağlayamayacağı konusunda yeterli olmadığı söylenebilir.

Oppo A74 Telefon Kullanımı

Oppo A74 akıllı telefon orta segmentte yer alan diğer telefonlar açısından kamera, pil ve de ekran konusunda kullanıcılarını memnun ediyor. Uzun ömürlü pil kullanımı ile kameraları ile de güzel görüntüler yakalamanıza yardımcı oluyor. Amoled ekran özelliği sayesinde de kaliteli bir ekrana sahip olarak ön plana çıkıyor.

Bu segmentte yer alan telefonlar arasında bu kalitede bir telefon bulmak birçok kullanıcı için avantaj sağlıyor. Birçok telefonun bütçeyi zorladığı düşünülecek olur ise şartların zorlanmadan satın alınabilmesi yönünden de tercih edilebilir bir telefon. Uygun video izleme ekranı, kaliteli fotoğraf çeken kamerası, ses kalitesi gibi özellikleri ile değerlendirilerek kullanılabilecek telefon modelleri arasında çoktan yerini almış durumda.

 

Yorum Yap

Yorum Yap