İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. İnceleme: Samsung Galaxy Tab A7 Lite

İnceleme: Samsung Galaxy Tab A7 Lite

İnceleme: Samsung Galaxy Tab A7 Lite

İnceleme: Samsung Galaxy Tab A7 Lite

Galaxy Tab A7 Lite, geçen senenin A7 modelinin Lite versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Samsung her yıl piyasaya sunduğu ürünlere bir yenisini daha ekleyerek tablet kullanımını tercih edenlere yeni bir ürünü sunuyor.

Yaza girerken Türkiye’ye giriş yapan bu tablet, 8.7 inç ekranı ve366 gram ağrılığı ile kolay bir şekilde çantanızda taşıyabileceğiniz bir ürün.

Ön taraf cam panel, kenarları ise alüminyum çerçeveli olan Galaxy Tab A7 Lite, gri ve gümüş renkleri ile şıklığını konuşturuyor. 800 x 1340 piksel çözünürlük değerlerine sahip. Ekran parlaklığı ise yeterli ve ortamdaki ışığa göre ekran parlaklığı otomatik bir şekilde ayarlanıyor. Özellikle de akşam saatlerinde ekranın rengini kısarak karanlık modda kolay kullanım sağlıyor. Bu sayede pil konusunda da tasarruf sağlıyor.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite İşlemci Özellikleri

8 çekirdekli MediaTek Helio P22T MT8768T işlemcisi ile 3 GB RAM ve 32 GB da dahili olmak üzere hafızaya sahip. Netflix, Youtube vb. ekranlardaki video ve de filmleri rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Oyun yüklemeniz ya da uygulama yüklemeniz söz konusu olduğunda 32 GB yetersiz kalabilir. MicroSD kar edinerek depolama alanında bunu kullanabilirsiniz. Genel olarak bakıldığında Galaxy Tab A7 Lite, daha çok video ya da film izlemek için elverişli görünüyor. Ses sistemi sayesinde oldukça iyi bir ses çıkışına sahip. Parazit olmadan temiz bir ses duymanız mümkün. Aynı zamanda kulaklık ile de kullanımı olması çok daha rahat bir şekilde bulunduğunuz her yerde kullanımını da sağlayacak.

Android 11 yüklü bir şekilde gelen bu tabletin One UI 3 kullanıcı ara yüzü de bulunuyor. Samsung uygulamalarından dilediğinizi kablosuz olarak indirmeniz mümkündür. Ancak depolama alanının az olması nedeni ile microSD kart edinmeniz birçok uygulamanın depolanması konusunda çok daha işlevsel olacaktır.

Pil kullanımı ise normal bir kullanım sonucunda 2 ila 3 günde bir şarj etmeniz yeterli olacaktır. Ancak gün içinde yoğun kullanım yapacak olursanız gün sonunda şarj edilmesi gerekebilir. Aynı zamanda kutusunda bulunan 15W adaptörü ile hızlı bir şekilde tabletinizi şarj etme imkanınız da bulunuyor.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite Kamera Özellikleri

Galaxy Tab A7 Lite tabletlerin kameralarının 2 megapiksel çözünürlüğe sahip selfie kamerası olması bu açıdan fazla bir beklentiye girilmemesini gerektiriyor. Fakat arkadaşlarınız ile görüşmek, online eğitime girmek, video ve film izlemek konusunda kullanışlı bir kalitede. Küçük olması ise çantanızda taşımanızı sağlayarak ihtiyaç duyduğunuz anlarda kullanmanızı da kolaylaştırıyor.

Arka kamerası ise 8 megapiksel ve otomatik odaklı bir özelliğe sahip. Belge tarama, ekran alıntısı yapma gibi işler için oldukça yeterli. Bunun yanı sıra arka kamera kullanımı ile 1080p Full HD video çekimleri de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap