İlginizi Çekebilir
İnceleme: Oppo Enco X
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. İnceleme: Xiaomi Mi 11 Lite

İnceleme: Xiaomi Mi 11 Lite

İnceleme: Xiaomi Mi 11 Lite

İnceleme: Xiaomi Mi 11 Lite

Xiaomi Mi 11 Lite model akıllı telefon oldukça güçlü bir orta segment telefonları arasında yer alıyor.

Mi 11 Lite’ı incelemeye başladığınızda ilk dikkatinizi çekecek olan şey bu telefonun hafifliği ve inceliği oluyor. Gövdenin sadece 6,8 mm kalınlığında olması birçok cep telefonundan daha ince olduğunu göteriyor. Bu açıdan fiyat segmentinde üst sıralarda yer almaktadır. Ağırlık 157 gram olup, bu da hala ortalama akıllı telefon seviyesinin altında olduğunu gösteriyor. İnce ve hafif gövdesi sayesinde Mi 11 Lite’ı kolayca kullanabilirsiniz. İnce profil ve ince ekran çerçevesinin birleşimi sayesinde 6.55 inç ekranlı telefonun tek elle kullanımında bile büyük bir sorun oluşturmaz.

 

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Xiaomi Mi 11 Lite, 6.55 inç ekrana sahip. Ekran, 1080 x 2400 piksel çözünürlüğe sahip ve 402 ppi piksel yoğunluğu ile grafiklerin ve metinlerin yeterince net görünmesini sağlıyyor. Güçlü ışık altında bile yüksek görünürlük sağlamaya yardımcı olan AMOLED teknolojisini kullanır.

 

Xiaomi Mi 11 Lite İşlemci ve Menü

Xiaomi Mi 11 Lite modelinde Android 11 yüklü ve MIUI arayüzüne sahip. Oldukça işlevsel bir telefon kullanımı sunan bu modelde ses kaydedici, mi kumanda, hesap makinesi, ekran kaydedici, pusula, tarayıcı, tema desteği gibi birçok araç bulunmakta.

Hem oyun hem de günlük işlevlerinde Snapgragon 732G işlemcisi ile kullanıcıların memnun kalmasını sağlıyor. Pil ömrü olarak bir tık standartların altında olsa da normal bir günlük kullanım için oldukça yeterli bir süre sağlıyor.

Arka tarafında 3 adet 5, 8 ve 64 megapiksel özellikli kameraları bulunuyor. Otomatik odak, makro lens ve geniş açı kamera görevlerini başarıyla yerine getiren bu kameralar dışında ön tarafında da 16 megapiksel öz çekim kamerası bulunuyor.

Xiaomi Mi 11 Lite İnceleme

Xiaomi Mi 11 Lite, ilk bakışta klasik bir orta sınıf Android telefon gibi görünse de kendine has birçok özelliği bulunuyor. Her şeyden önce, ince kenar profili ve hafif gövdesi, sıradan tasarımını artık sıkıcı olmaktan çıkarıyor. Bu iki unsur, Mi 11 Lite’ı kullanmayı gerçekten daha keyifli hale getiriyor.

Full HD+ çözünürlükteki ekranı amoled özellikte olup farklı ortam ve sahnelerde iyi bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu nedenle parlaklık ve görüntü kalitesi, cep telefonlarındaki benzer diğer ürünlere göre daha yüksektir. Stereo ses sistemi de özellikle multimedya açısından cep telefonunun kullanıcı deneyimini artıracak kadar güçlü. Kamerasıyla Xiaomi Mi 11 Lite, benzer ürünlerin ortalama seviyesini başarıyla aştı. Bulunduğunuz her ortamda tatmin edici fotoğraflar ve videolar çekilebilir, sevdikleriniz ile de paylaşabilirsiniz. Mi 11 Lite’ın kamera sistemi özel günlük kullanımlar için son derece yeterli. Son zamanlarda gördüğümüz en uygun maliyetli Android telefonlardan biri olduğu yorumu da yapılabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap