İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. İnceleme: Zyxel LTE2566-M634 4G LTE Modem

İnceleme: Zyxel LTE2566-M634 4G LTE Modem

İnceleme: Zyxel LTE2566-M634 4G LTE Modem

İnceleme: Zyxel LTE2566-M634 4G LTE Modem

Zyxel 4G LTE modem, son teknolojiye sahip, oldukça hızlı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de pandemi sürecinde birçok insanın evde çalışmaya başlaması ile kompakt boyutlarda ya da cepte dahi taşınabilecek bir modem olarak hemen hemen her yerde kullanım kolaylığı sağlıyor.

Görünümü ile akıllı bir telefonu andıran bu modem aynı zamanda 130 gram ağırlığında olması ile de dikkatleri üzerine çekiyor. 2.4 inç TFT ekrana sahip ve 118.2 x 65 x 15.7 milimetre boyutlarında, pratik ve de taşınabilir özelliklere sahip.

Piyasada bulunan birçok modemin aksine, 300 Mbps indirme ve 50 Mbps yükleme hızlarına da sahip. 3G desteği olarak da en üst seviyede bir modem olduğu söylenebilir. 4G desteği olarak da birçok piyasada yer alan modemin önünde olduğu aşikar. MAC filtreleme yapabilmesi, Wi-Fi güvenliği sunması ve WPS ile şifresiz bağlantı kurulması da diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Zyxel LTE2566-M634 4G LTE Modem Kurulumu

Zyxel 4G LTE modem ayar ve kurulum işlemleri web tabanlı arayüzü ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir. İlk giriş için kullanılması gereken şifre ise cihaz ekranında yer alan “About” kısmında bulunmaktadır. Web arayüz adresi, şifre ve de kullanıcı adı bilgilerine de buradan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz şifrenizi sonrasında rahatlıkla değiştirebilirsiniz de.

Aynı anda birçok cihazın Wi-Fi erişimine ulaşması da performansını düşürmüyor. Herhangi bir donma ya da kopma gibi bir sorunla karşılaşılmıyor. Zyxel 4G LTE cihazının ısınma konusu ise asla rahatsız edici bir seviyede olmuyor.

Zyxel 4G LTE modem sabit bir pile sahip ve 10 saate kadar çalışma kapasitesi ile şarj edilmesiyle ortalama 7-8 saat kadar kullanım sunuyor. Aynı zamanda şarj olurken interneti de kullanmaya devam ederek çalışmalarınızı sürdürebiliyorsunuz. Cihazı bilgisayarınıza bağlayarak şarj edilmesini sağlarken interneti de kullanmaya devam edebilirsiniz.

Mobil Modem Kullanımı Neden Arttı?

Zyxel 4G LTE modem genel olarak herhangi bir mekan ya da yazlık gibi yerlerde internet erişimine rahat ve de kolaylıkla sahip olunabilmesi için sıklıkla tercih edilmekte. Piyasadaki diğer mobil modemlere nazaran çok daha gelişmiş olması da diğer tercih nedenleri arasında yer alıyor. Ancak fiyat olarak diğerlerine göre biraz daha yüksek fiyatlara sahip. Fakat bu fiyata karşın gösterdiği performans ile ücretini hak eder bir değer taşıyor.

Zyxel 4G LTE, yüksek Wi-Fİ, yönetim paneli, uzun pil ömrü, gelişmiş ayarları ile bu modem, mobil internet kullanımı için son derece iyi seviyede bir performans sunarak kalitesini gösteriyor.

Özellikle de pandemi döneminde evden çalışmanın getirdiği rahatlığın yaz aylarında yazlıklara taşınması ile iyi seviyede bir internet kullanımı sağlaması açısından da Zyxel 4G LTE tercih edilebilir bir ürün özelliğinde karşımıza çıkıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap