İnceleme

Iphone ve Xiomi Karşılaştırma

Iphone ve xiomi karşılaştırma yarışı öncesinde samsung ve apple arasında yapılsa da bu güçlü rakip sahaya adım atmasıyla kullanıcıların dikkatini önemli ölçüde çekti. Temelde Xiaomi’nin başarısı, ürünleri arasındaki fiyat-kalite oranından geliyor. Kaliteli olmaları ve uygun fiyata sahip olmaları ile tanınırlar. Xiaomi’nin cihazlarını kullanan işletim sistemi, birçok kullanıcı için Apple’ın iOS sisteminden daha fazla izin veren bir sistem olan Android’dir. Ek olarak, Apple’ın donanım tasarımlarına benzerlikleri nedeniyle biraz eleştirilmiş olsalar da estetik açıdan çekicidirler. Her iki cihaz arasındaki en dikkate değer farklarKullanıcılar yeni bir mobil cihaz satın almayı düşündüklerinde ve Xiaomi ile iPhone konusunda şüpheye düştüklerinde, hepsi aynı yönlerin değerlendirilmesine bağlıdır.

İşletim Sistemi

Iphone ve xiomi karşılaştırma durumunda işletim sistemleri incelenmelidir. iOS söz konusu olduğunda, fark, sunduğu zarafet ve işlevsellikte, her güncellemede cihaz için büyük değişiklikler içeren bir işletim sistemindedir. Ayrıca güvenliği ile ünlüdür ve mobil cihazı değiştirirken tüm kullanıcı verilerinin iCloud hesabınıza kaydedilebilmesi gibi büyük bir avantaja sahiptir; bu şekilde cihaz değiştirirken tüm veriler ve dosyalar sadece iCloud’a giriş yapılarak yeni telefona aktarılır. Android, tamamen özelleştirilebilir olmasının yanı sıra, kullanıcı için çok daha özgür ve serbest bir işletim sistemidir. Bu durumda, bu sistem neredeyse tamamen birçok Google uygulamasıyla entegre olduğundan, kullanıcı verilerini ve birçok uygulamasını harika Google ile senkronize edebilir.

Fiyat Performans Dengesi

Iphone ve xiomi karşılaştırma fiyatlar hakkında ilerlerse, Xiaomi Apple’ı yener, çünkü Xiaomi’nin fiyatları, fiyatlarını her yıl biraz daha fazla şişiren ve düşürmeye niyetli görünmeyen Apple ile karşılaştırmak neredeyse imkansız. İşte iPhone’un Xiaomi’ye karşı ana dezavantajlarından biri, fiyat. Her iki cihazın performansı da oldukça benzer, elbette her şirketin ürettiği farklı aralıktaki cihazlar için kullandığı işlemcinin türüne göre her şey değişiyor ancak her ikisinin de birbirinden değerli rekabet olduğunu söyleyebiliriz. Şu anda belki de en önemli yönlerden biri, her cihazın pili ve her birinin kullandığı şarj teknolojisidir. Bu anlamda, Apple cihazlarına süre açısından avantaj sağlayan Xiaomi markasını destekleyen verilerin birçok noktaya işaret ettiğini kabul etmeliyiz.

Bateri

İşletim sisteminde bu kadar çok yardımcı program bulunan bir akıllı telefon, işlevleri aramaların, metin mesajlarının veya çalar saatin ötesine geçmeyen bir cep telefonuna daha önce verilenden daha fazla kullanıma sahiptir. Ancak günümüzde cep telefonunu sadece aramak için değil pratik olarak her şey için kullanıyoruz ve bu nedenle pilin gün boyu iyi bir performans göstermesi önemli. Iphone ve xiomi karşılaştırma bu durumda Xiaomi, pil ömrünün bir iPhone’dan biraz daha verimli olabileceğini gösterdi. Bununla birlikte, Xiaomi ile iPhone arasındaki mücadelede, her iki modelin de kendilerini karakterize eden üst düzey teknoloji ile çok tutarlı bir hızlı şarj sistemine sahip olduğunu vurgulamalıyız. Tabii ki, zaman geçtikçe üst seviye telefonlar bile pilinde güç kaybetmeye başlar ve yeni bir cep telefonundan daha az dayanmaya başlayabilir.

Dayanıklılık

Telefonlarımız ne kadar çok özelliğe sahip olursa, onları hayatımıza o kadar çok entegre ederiz ve sonuç olarak maruz bıraktığımız riskler o kadar büyük olur. Çok uzun zaman önce, günlük toz veya sadece birkaç yağmur damlası şık bir akıllı telefonu mahvetmeye yetiyordu ve kendi teriniz kulaklıklarınız için büyük bir risk olabilir. Neyse ki, günümüzde pek çok cihaz hava koşullarına karşı korumalıdır. Iphone ve xiomi karşılaştırma dayanıklılığa dayandığında iki cihaz da bu bağlamda geçer not almayı başarabiliyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu