İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Oppo, Kamera İnovasyonu Özel Laboratuvarı

Oppo, Kamera İnovasyonu Özel Laboratuvarı

Oppo, Kamera İnovasyonu Özel Laboratuvarı

Oppo, Kamera İnovasyonu Özel Laboratuvarı

Oppo, kamera inovasyonu özel laboratuvarı kurulumunun yapıldığını duyurdu. Hindistan’da yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda kurulmuş olan bu laboratuvarda kameraların geliştirilmesi için çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Başta gece görüş kamerasının üretilmesi ve kullanılması olmak üzere birçok alanda çalışmalar yürütmektedirler.

Yenilikçi bir bakış açısı getirebilmek için başlanan çalışmalarda ilerleyen zamanlarda ışık sıcaklıkları ve farklı ortam ışıklarına uyumlu olarak kameraların üretimlerine ve şekillendirmelerine başlanmış olduğu duyurulmuştur.

Tüm dünya için büyük bir gelişmeyi sunmak isteyen bu çalışmalar Oppo markasının diğer bölgelerde yer alacak olan inovasyonlarının tamamını kapsayacağı söylenmektedir.

Kamera İnovasyonu Laboratuvarı Ne İçin Kuruldu?

Oppo, kamera inovasyonu özel laboratuvarı kurulmasının en büyük amacı markanın kullanımda olduğu kamera çeşitlerinin daha farklı bakış açıları ile geliştirilmesini sağlamaktır. Bu amacın sağlanması ve daha birçok alanda farklılık yaratacak olan kameraların üretilmesi için çalışmalara başlanıldığı söylenmektedir.

Hindistan’da kurulmuş olan bu teknoloji üssü ilerleyen zamanlarda Dünya genelinde olay yaratacak olan haberleri duyuracak olduklarını belirtti. Kamera inovasyonu sayesinde kameraların farklı bir yazılım ile üretilmesini hedeflemektedir. Bu sayede çok farklı çalışmalar üreterek diğer firmalarda olmayan ve çok farklı alanlarda bakış açıları ile üretilmiş olan içerikleri sağlayacak oldukları görülmektedir.

Oppo firması yapacağı çalışmalar içerisinde yapay zekanın nimetlerini kullanacak olduğu görülmektedir. Bu alanda yoğun bir çalışma sürdürmekte olan firma ilerleyen zamanlarda gündem yaratacak çalışmalar ile geleceği görülüyor.

Laboratuvar İçerisinde Neler Yapılıyor?

Oppo, kamera inovasyonu özel laboratuvarı içerisinde kameraların yazılımlarının yapay zeka ile birleştirilerek farklı bakış açılarında ürünler üretilmeye çalışılmaktadır. Uzman birçok kişi ile çalışmalar yürütülen bu üs, her geçen gün için daha da fazlasını hedeflemeye başladıklarını bildirmektedir.

Yapay zekanın kameralar ile birleştirilmesi ile gece görüş kameralarının yapılması, ışık ısılarına uygun olarak çekim yapabilecek olan kameralar ve bununla beraber portre modunda video çekim özellikleri gibi konular çözüm getirme çabalarında oldukları görülmektedir. Bu laboratuvar içerisinde yapılan çalışmaların genellikle olarak kamera özelliklerini iyileştirilmesi amacı ile yapıldığı görülmektedir.

Laboratuvarın Amaçladığı Teknolojiler Nelerdir?

Oppo, kamera inovasyonu özel laboratuvarı içerisinde hedeflenmiş olan amaç tamamı ile kamera teknolojinin geliştirilmesi olarak belirlenmiştir. Oppo Hindistan Ar-Ge’si yürütmüş olduğu bütün çalışmaları yapay zeka ile kameraların birleştirilmesini kendisine amaç olarak belirlemiştir.

Bu Ar-Ge üssünde kullanıcılara sunulacak olan kamera kullanım deneyimlerinin artırılması amaçlanmaktadır. Bu deneyimlerin yanı sıra global bir deneyim elde edilmesi amaçlanmaktadır.

Bu laboratuvar uygulamalarının sonucunda üretilecek olan ürünlerin dünya çapında bir patlama yaratacağını ve Oppo markasının daha yaygın bir kullanımının olmasını sağlayacağının belirtildiği görülüyor.

Laboratuvar çalışmaları yapılırken birçok alanda geliştirme teknikleri uygulanmaktadır. Bu geliştirmeler kameraların daha kaliteli bir çekim kalitesi sunacakları görülmektedir. Bu alanda yapılan çalışmalar sonucunda ise telefon kameralarının profesyonel ölçülerde bulunan kameralar ile eş değer olması amaçlanmıştır.

Yorum Yap

Yorum Yap