İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. PC Kasa Modifikasyonu Nasıl Yapılır?

PC Kasa Modifikasyonu Nasıl Yapılır?

PC Kasa Modifikasyonu Nasıl Yapılır?

PC Kasa Modifikasyonu Nasıl Yapılır?

PC kasa modifikasyonu işlemi kısa bir zaman önce yapılmaya başlanılan bir işlemdir. Kısa bir zaman önce yapılmaya başlanıldığı için de bu kasa modifikasyonu işleminin merak edilen bir işlem olduğu söylenebilmektedir.

Modifikasyon işleminin Hızlı Ve Öfkeli filmi ile beraber hayatımıza girdiği bilinmektedir. Bu işlem bu filmin ardından arabalarda uygulanmıştır ancak zamanla bu işlem daha da farklı boyutlar kazanmıştır. Yani son zamanlarda modifikasyon işleminin bilgisayarlarda da uygulandığı görülmektedir.

Bilgisayarlarda yani PC’lerde modifikasyon işlemi iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunlardan ilki estetik anlamda bilgisayar kasasına yapılan modifikasyon işlemidir. Yani bilgisayar kasasının daha güzel gözükmesi için yapılan bir modifikasyon işlemidir. Bu şekilde estetik amacı ile yapılan modifikasyon sayesinde kişilerin kendi zevklerini ortaya koyduğu da görülmektedir. Yani kendi zevklerine uygun modifikasyon yaparak bilgisayar kasalarını kendilerine özel kılmaktadırlar.

PC kasa modifikasyonu yapılmasının ikinci amacı ise bilgisayar kasasının daha verimli bir performansa sahip olmasıdır. Performans her zaman için önemli olduğundan dolayı genel olarak performansın daha verimli olması amacı ile modifikasyon işleminin yapıldığı görülmektedir.

PC Kasa Modifikasyonunda Neler Kullanılır?

PC kasa modifikasyonu hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarların hem performans hem de kişiselleştirmek amacı ile yapılan bir işlem olduğu bilinmektedir. Bu eylemleri ise kişilerin kendi zevklerine göre uyguladıkları görülmektedir. Bu anlamda ise kişilerin kasalarını boyayarak, ışıklandırarak veyahut da sticker yapıştırarak bilgisayarlarını kişiselleştirebilecekleri söylenebilmektedir.

Yukarıda verilen alternatiflerin yanı sıra PC’lerde daha çok kasaların iç-dış renk ve RGB olarak da aydınlatılarak modifikasyon işleminin tamamlandığı görülmektedir. Bu şekilde olan modifikasyonların genel olarak bilgisayarı olan kişiler tarafından yapıldığı bilinmektedir ancak bazı üreticilerin modifiyeli bir şekilde PC kasaları tasarladıkları görülmektedir.

Gaming PC kasaları şeklinde ismi olan kasaların üreticiler tarafından modifiyeli bir şekilde gamer kullanıcılarına sunulduğu bilinmektedir. Bu şekilde kasa üretiminin olması ise yakın zamanda kişilerin sıklıkla bu şekilde modifiyeli kasalar ile karşılaşacaklarının habercisidir.

Bazı kişilerin kendilerine özel kasalarının olmasını istedikleri bilinmektedir ancak yukarıda da belirtilen modifiyeli kasaların modifikasyon işlemi de kaliteli malzemeler kullanılarak yapıldığı için kişilerin bu modifiyeli ürünleri de tercih etmek istedikleri bilinmektedir.

PC Kasa Modifikasyonunda Kabloların Toplanması

PC Kasa modifikasyonu farklı iki sebepten dolayı yapılan bir işlemdir. Bu anlamda ise kişilerin bilgisayar kasalarının parçalarının yerine takılması esnasında kabloların ortalıkta karmaşık bir şekilde durmaması çok önemlidir. Yani ne kadar az kablo gözükürse o kadar iyidir çünkü kabloların az gözükmesi halinde daha temiz bir kurulum olacağı ifade edilmektedir.

Kasadaki kabloların toplanması sadece kurulumun temiz olması içinde önemli değildir. Bununla beraber kasa içindeki hava sirkülasyonunun daha iyi olmasını sağladığı içinde önemli görülmektedir. Bunun için ise kişilerin kasanın arakasında bulunan kablo toplama deliklerinden faydalanabilecekleri söylenebilmektedir.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap