İlginizi Çekebilir
Blockchain Teknolojisi 
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Phoenix OS Nedir?

Phoenix OS Nedir?

Phoenix OS Nedir?

Phoenix OS Nedir?

Phoenix OS, Windows’tan bağımsız olarak çalışabilen android tabanlı bir işletim sistemidir. Windows’a göre çok daha iyi performans göstermesi yönünden de ilgi çeken bu işletim sistemi, ücretsiz bir şekilde de kullanılabilmektedir. APK uzantısına sahiptir. Ve kolay bir şekilde kurularak çalıştırılması sağlanır. Arayüz olarak da oldukça kullanışlı olan bu sistemin oyun desteği sunması da var olan avantajlarından biridir.

Bilgisayarında android işletim sistemini kullanmak isteyen kişiler için son derece uygun olan bu işletim sistemini Windows yüklü cihazlarda da kullanabilirsiniz. Program ile android oyunları da bilgisayarınızda oynayabilirsiniz. Bu özelliği ile de oyun severlerin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Yeterli performans göstermesi, ücretsiz olması, basit arayüzü, kolay kurulur olması gibi etkenler nedeniyle de sıklıkla tercih edilen bir işletim sistemi olmasını sağlıyor. Andorid deneyimini bilgisayarda da yaşamak isteyen kişiler için geliştirilen bu sistem sunduğu özellikler ile de dikkat çekmeyi başarıyor. Sunduğu avantajlarına beraber bakacak olursak, aşağıdaki başlık altında bu özellikleri detaylı bir şekilde görebiliriz.

Phoenix OS Özellikleri Nelerdir?

Phoenix OS sunduğu özellikler ile oldukça dikkat çekmeyi başarmıştır. Dünya genelinde yaygın olarak kullanılır ve son derece de popülerdir. Bu işletim sisteminin genel özelliklerini sıralayarak bakacak olursak:

  • Bilgisayarınıza ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz.
  • Klavye ve Mouse desteği bulunur.
  • Windows işletim sisteminde android işletim sisteminin kullanılmasını sağlar.
  • Kurulumu kolaydır.
  • Sade ve yalın bir arayüzü vardır.
  • APK tabanlı dosyalar çalıştırılarak kullanılır.
  • Oldukça hızlı bir yapısı vardır.

 

Phoenix OS Programı Yükleme

Phoenix OS programını yüklemek birçok kişi için oldukça kolay ve de pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. İşletim sisteminin web sitesine girerek indirme butonunu tıklamanız yükleme işleminin ilk adımı olacaktır.

Ancak bu işletim sisteminin yüklenmesi için 50 GB gibi bir boşluğa, depolama alanına ihtiyacınız olacaktır. Resmi sitesinden indirdiğiniz dosyayı, yönetici olarak açtıktan sonra Install’a tıklamanız gerekmektedir. Yüklemek istediğiniz diski seçerek ilerlemeniz ve bir süre yüklenmesi için beklemeniz gerekecektir.

Kurulumun tamamlanmasının ardından da bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecektir. Bilgisayar açıldıktan sonra hangi işletim sistemini açacağınızı seçmeniz gerekiyor. Bilgisayar açılışında bunu rahatlıkla seçebilirsiniz. Sonrasında da mobil cihaz ebatlarında bir ekran görünecektir. Ebatlarını dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu karşınıza çıkan ekran üzerinden android işletim sistemini çalıştırabilirsiniz. APK mobil uygulamalarını açabilir, oyun oynayabilirsiniz.

Windows için özel olarak kullanılsa da MacOS için de kullanılabilen Phoenix OS kurulumu oldukça kolaydır. Kurulum için gerekli tüm adımları tamamladıktan sonra iletim sistemini çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayarınızın sunduğu konforda android deneyimi yaşayabilirsiniz. Mobil cihazlarınızda yapılması zor olan birçok görevi ve de işlemleri bu sayede kolayca gerçekleştirme şansı yakalayabilirsiniz. Özellikle de mobil uygulama geliştiricisi iseniz bu tip programlar sayesinde çok daha iyi ve de sağlıklı incelemeler ve de çalışmalar yapabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap