İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Photoshop Yazı Fontu Ekleme Nasıl Yapılır?

Photoshop Yazı Fontu Ekleme Nasıl Yapılır?

Photoshop Yazı Fontu Ekleme Nasıl Yapılır?

Photoshop Yazı Fontu Ekleme Nasıl Yapılır?

Photoshop yazı fontu ekleme işlemelerinin yapıldığı photoshop, hem profesyonel hem de amatörler tarafından kullanılan bir görüntü geliştirme programı olarak bilinmektedir. Bu programda resimlere, fotoğraflara metin eklenilme işlemi yapılmaktadır ancak bu işlemin nasıl yapıldığının herkes tarafından bilindiği söylenememektedir. Bu anlamda ise aşağıda verilenlerin okunması tavsiye edilmektedir.

Yazı tiplerinin internetten aratılarak ücretsiz bir şekilde indirilebileceği bilinmektedir. Bu anlamda ise kişilerin internette bulunan sitelerinden herhangi birinden yazı tipini indirebilirler ancak güvenilir bir site olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yazı tiplerinin görüntülenebilmesi için pencere açılması gerekmektedir. Bu aşamada ise kişilerin .ZIP dosyasındaysa yazı tipi sağ tıkla yaparak çıkar seçeneği seçebilmektedirler.

Yazı tipine sağ tıkla yapılarak “kur” seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. Bu seçeneğin kişilerde bulunması önemlidir ve şans olarak görülebilmektedir. Bu seçeneğin var olması halinde kişiler yazı tiplerini seçmek için Ctr- Click veyahut da Shift- Click tuşlarına basarak birden fazla yazı tipi kurabilmektedirler.

Photoshopta İndirilen Yazı Tipini Kullanma

Photoshop yazı fontu ekleme işlemi merak edilen bir işlemdir. Bu işlem için kişilerim yazı tipini bilgisayara eklemeleri gerekmektedir. Yazı tipi Windows gibi diğer bilinen programlarda kullanılabilmektedir. Bu yazı tiplerinin nasıl kullanılacağı ise aşağıdaki gibidir:

Photoshop’un açılması ve yeni bir dosya oluşturulması veyahut da mevcut bir görselin açılması gerekmektedir.

Metin aracının açılabilmesi için ise solda yer alan T simgesine dokunulması gerekmektedir. Bu simgenin görülmemesi halinde ise kişilerin en üstteki pencere seçeneğine tıklayarak “Araçlar şeklinde ifade edilen menüyü seçmeleri gerekmektedir.

En üstte yer alan yazı tipleri açılır menüsüne tıklanılması halinde yüklenmiş lan tüm yazı tipleri kişinin karşısına çıkacaktır.

Yeni yüklenilen yazı tipinin seçilmesi halinde ise kişilerin bu yazı tipin istedikleri alanda kullanabilecekleri söylenebilmektedir.

Yukarıda anlatıldığı gibi kişilerin indirilmiş olan yazı tipini kullanabilecekleri bilinmektedir. Bu yazı tiplerinin ise bold veyahut da italik şeklinde yapılmasının istenilmesi halinde ise kişilerin yanda yer alan açılır menüyü kullanmaları gerekmektedir. Efektlerle değiştirilmek istenilmesi halinde de aynı işlemin uygulanması gerekecektir.

Photoshop Yazı Fontu Kaldırma Nasıl Yapılır?

Photoshop yazı fontu ekleme işlemi yukarıda verildiği gibidir. Tüm bilinen platformlarda bu işlemin kolay bir şekilde gerçekleştirildiği bilinmektedir. Çok fazla font yüklenilmesi halinde kişilerin sadeleştirme işlemi yapmak istedikleri görülmektedir. Bunun için ise kişilerin yazı tipini Phottoshop’tan değil de sistemden kaldırmalarının gerekli olduğu söylenebilmektedir.

Yazı tipinin tamamen kaldırılmamasının istendiği durumlarda ise geçici devre dışı bırakma işleminin uygulanabileceği söylenebilmektedir. Bunun için ise kişilerin Windows’ta üçüncü taraf uygulamalarının kullanılabileceği belirtilmiştir. Mac’te ise bu sistemin yerleşik bir şekilde bulunduğu söylenebilmektedir.

Photoshop yazı fontu ekleme ve kaldırma işlemleri yukarıda verildiği gibidir. BU konuda bilgiye ihtiyacı olan kişilerin bu başlıklar vasıtası ile istedikleri bilgiye ulaşabilecekleri bilinmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap