İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Nasıl Yapılır
 3. Recuva Nasıl Kullanılır?

Recuva Nasıl Kullanılır?

Recuva Nasıl Kullanılır?

Recuva Nasıl Kullanılır?

Recuva, tüm formattaki dosyaların isteyerek ya da istem dışı silinmesi durumunda geri getirilmesini sağlayan bir programdır.

Recuva’nın resmi internet sitesinden ücretsiz versiyonunu indirebilir ve de kullanabilirsiniz. Kolayca kurulum sağlayarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda Türkçe dil desteğine de sahip bir programdır.

Ancak gelişmiş aramalar yapmak için Premium üyelik alınması gerekmektedir. Bu sayede derin tarama seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz. Ücretsiz kurulum da oldukça verimlidir.

Recuva programının kullanımı son derece kolaydır. Programı öncelikle indirip sonra da kurmanız ve ardından da çalıştırmanız gerekmektedir. Çalıştırdıktan sonra açılan pencerede ileri seçeneğini tıklayarak kurtarmak istediğiniz dosyaya ait formatı seçmeniz gerekmektedir. Ardından da silinmeden önce dosyanın bulunduğu lokasyon belirtilmelidir. Son olarak da başlat butonuna dokunarak tarama işleminin başlatılması sağlanacaktır.

Kimi durumda silinen dosya tarama işlemi kısa kimi durumda da uzun sürmektedir. Tarama işlemi sonucu daha önceden de silinin aynı formattaki tüm dosyalar belirecektir. Bu sayede kurtarmak istediğiniz dosyayı seçerek bilgisayara geri yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak istediğiniz dosyanın arama sonucunda bulunmaması durumunda enable deep scan seçeneğini aktifleştirerek derin tarama işlemini yapabilirsiniz. Derin tarama işlemi bilgisayarın durumuna göre oldukça uzun sürebilir. Sonucunda da genel olarak başarı ile işlem tamamlanmaktadır.

Recuva Programını Kullanarak Neler Yapılabilir?

Recuva programını kullanarak yapabileceğiniz işlemler aşağıda yer almaktadır:

 • Silinen dosyaları geri getirme
 • Silinen müzikleri kurtarma
 • Silinen fotoğrafları kurtarma
 • Silinen videoları kurtarma
 • Flash disk içeriğinde yer alan silinmiş dosyaları geri getirme
 • Hafıza kartından silinen dosya, video ve fotoğrafları geri getirme
 • Geri dönüşüm kutusundan silinmiş dosyaları kurtarma
 • CD / DVD içeriğinden silinen dosyaları kurtarma gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Recuva ile Silinen Dosyaları Geri Getirme

Recuva programı, bilgisayar kullanımında sıklıkla yaşanan problemlerden biri olan verilerin silinmesi durumunda tüm formatlarda bu dosyaların geri getirilmesi sağlanmaktadır. Bu özelliği ile yaygın olarak bilinen ve de kullanılan programlardan biri haline gelmiştir. Kullanım kolaylığının yanı sıra ücretsiz versiyonunun da olması tercih edilmesini sağlamaktadır.

İster görsel, ister metin dosyası, ister ses dosyası, ister kurulum dosyaları olsun Recuva ile tüm formatlarda dosyaları geri getirebilir ve programın birçok özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

Birçok farklı aynı işlevi gören programlar olsa da kullanım rahatlığı açısından ve alınan, sonuçlanan verimler açısından çok daha sık tercih edilen bir program haline gelmiştir. İnternet üzerinden ya da resmi web sitesi üzerinden ilgili programı indirebilirsiniz. Ancak resmi sitesinin dışında indirmek istiyorsanız güvenilir ve de bilinir siteler üzerinden bu işlemi yapmanız çok daha yararlı olacaktır.

Bu sayede güvenli bir şekilde hiçbir risk almadan programı indirebilir ve ardında da kolay bir şekilde kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında geriye kalan tek şey programı başlatarak istediğiniz dosyayı bulmak olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap