İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Spotify Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Spotify Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Spotify Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Spotify Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Spotify kullanıcı adı değiştirme işlemi dünya genelinde herkesi sorguladığı bir konudur. Fakat buna rağmen  milyonlarca insanın zevkle kullandığı müzik programıdır. 23 Nisan 2006’ da kurulmuş olup 2008’ de herkesin kullanımına açılmıştır. Bu müzik programı İsveç asıllıdır ve aylık abonelik sistemiyle çalışır. Dünyaca ünlü özenle seçilmiş müziklerin bir kısıtlama olmaksızın dinlenmesine olanak sağlar. Müziklere; albüm adı, sanatçı, tarzı, şarkı adı aratmalarıyla ulaşılmaktadır.

Spotify kullanıcı adı değiştirme işlemi her ne kadar insanları sıkıntıya düşürse de bu uygulamayı tercih etmeye devam etmektedir. Spotify ios ve android işletim sistemi için uyumludur. Uygulama kapsamında dinlenen müziklerin paylaşımı da yapılabilir. Bilgisayardan kullanımı da yapılmaktadır. Kullanıcı hesabı oluşturulurken iki seçenek verilmektedir. Bunlardan ilki Facebook bir diğeri e-mail hesabıdır. E-mail seçeneği için uygulama kendi belirlediği, otomatik rakam ve harflerden oluşan bir kullanıcı adı vermektedir. Bu kullanıcı adları da insanlara rahatsızlık oluşturmaktadır.

Spotify kullanıcı adı değiştirme işlemi herkesin yapmak istediği ama yapamadığı bir konudur. Görünüşünün beğenilmemesi ve itici olması nedeniyle insanlar kullanıcı adını değiştirmek istemektedir. Spotify uygulamasında kullanıcı adının değiştirilip değiştirilmemesi merak edilen bir konudur. Uygulama yetkileri ise bu konuda kullanıcı adının değişmemesinin sebebi olarak güvenliği göstermektedir. Ancak oldukça kolay bir işlem ile kullanıcı adı değişmese bile görünen adı değiştirilmektedir. Facebook ve e-mail üzerinden oluşturulan görünen adı değiştirmek yalnızca gerekli adımları yapmakla mümkündür.

Facebook aracılığı ile görünen adı değiştirmek çok kolaydır. Fakat e-mail üzerinden herhangi bir değişim yapmanın şu anlık bir çözümü bulunmamaktadır. Bu yüzden Facebook adresi oluşturarak Spotify hesabı ile Facebook hesabını eşleştirmek gereklidir. Ayrıca kendinize özel yeni bir Spotify üyeliği açılması durumunda özel kullanıcı adı oluşturulabilir.

Facebook Hesabı ile Kullanıcı Adı Değiştirme

Birçok programın kullanıcı adı değiştir seçeneği olsa da bu Spotify da mevcut değildir. Spotify kullanıcıları her ne kadar kullanıcı adının değiştirilmesini istese de uygulama bu konuda değişiklik yapmamıştır. Facebook ile değişimin yapılabilmesi için uygulama ile Facebook’un bağlantılı olması istenmektedir. Facebook üzerinden değişim söz konusu olsa da Facebook adresi olmayan kişiler için alternatif bir çözüm yolu bulunmamaktadır.

Facebook ile Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme İşlem Basamakları

Spotify kullanıcı adı değiştirme işlemi ile kullanıcı adını  Facebook üzerinden profiliniz sayesinde değiştirilebilmektedir. Facebook kullanıcı adı Spotify uygulamasını aktarılarak isim değiştirilebilir. Bunun için de Spotify ile Facebook bağlantılı hale gelmelidir. Yalnızca aşağıdaki adımlara uymak gerekmektedir:

 

  • İlk yapılması gereken Spotify uygulamasını açmaktır.
  • Yukarı sağ kısımda “Ayarlar” butonuna tıklanmalıdır ve sosyal seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Daha sonra sosyal seçeneğinde bulunan “Facebook’ a bağla” butonu mevcuttur. Bu butona tıklayarak Facebook kullanıcı adı girilmelidir.
  • Facebook kullanıcı adı ve şifre girilmelidir ve arından onaylama işlemi yapılmalıdır.
  • Onaylama işleminden sonra, Spotify uygulaması Facebook’ a bağlanmıştır.
  • Bu işlemlerden sonra Facebook kullanıcı adınız Spotify kullanıcı olarak değişmiş olacaktır.

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap