İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yararlı Programlar
  3. Tarayıcı (Scanner) Programları

Tarayıcı (Scanner) Programları

Tarayıcı (Scanner) Programları

Tarayıcı (Scanner) Programları

Tarayıcı programları, tüm ofis belgelerinizi taramak, aktarmak ve de paylaşmak için son derece önemlidir. İyi bir kameraya sahip bir telefona yükleyeceğiniz scanner programları ile yüksek kalitede tarama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. PDF dosyalarınızı da çok daha hızlı bir şekilde işleme alabileceksiniz.

Android telefonlar için de pe çok tarayıcı uygulamaları bulunmaktadır. Bu uygulamaların neler olduğuna kısaca bakalım.

Android Tarayıcı (Scanner) Programları

2021 yılı en iyi Android tarayıcı programları ile tüm makbuz, form, PDF görüntüleme, not ve de belgeleri tarayabileceğiniz, saklayıp isterseniz de paylaşabileceğiniz ilgili uygulamalar aşağıda yer almaktadır.

  1. Adobe Scan
  2. Office Lens
  3. Tiny Scanner
  4. Google Drive
  5. CamScanner

Adobe Scan

Oldukça kolay bir şekilde kurulum yapabilir ve de etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Tek ya da daha çok sayfayı PDF haline getirebilirsiniz. Olması gerektiği şekilde sıralama yapabilir, düzenleyebilirsiniz. E-mail ile dosyaların gönderimini yapabilir, buluta yükleyebilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz bir kullanım sunmaktadır.

Office Lens

Microsoft tarafından tasarlanan bu yazılım sayesinde Word, PowerPoint ve PDF’lerinizi hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Yerel depolama alanlarına ya da OneDrive, OneNote alanına kaydederek saklayabilirsiniz. Reklam içermeyen bu program ile iş ve okul amaçlı çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Tiny Scanner

Tarayıcı programları arasında yer alan Tiny Scanner yazılımına kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Birçok dosyayı tarayabilir, PDF biçiminde kaydedebilir, depolama veya paylaşım yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı bir şekilde istediğiniz dosyayı yazdırabilirsiniz. Reklam destekli bir uygulamadır.

Google Drive

Tarayıcı programları içinde yer alan Google Drive, belge taraması dışında Android telefonunda da yüklü bir durumdadır.

Google Drive uygulama içeriğinde sağ alt köşede yer alan artı işaretine basarak ilgili seçeneği seçebilirsiniz. Kamera izinlerini vererek tarayıcıyı çalıştırabilirsiniz. Birçok temel özelliklerini de kolaylıkla kullanabilirsiniz.

 

CamScanner

CamScanner, Google Play mağazasında 100 milyon+ indirme ile en iyi ve en çok tercih edilen tarayıcı uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Fatura, fotoğraf, makbuz, not, belge, kartvizit gibi birçok veriyi JPEG ya da PDF olarak tarayabilir ve de paylaşabilirsiniz.

 

Belgeleri klasörlerde saklayabilir, e-posta ile ya da sosyal medyada da paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda şifreleme ile tüm dosyalarınızı koruma altına alabilirsiniz. Ücretsiz olması, reklam destekli olması, gelişmiş birçok özelliği ve kullanım hızı ile de kullanıcılar tarafından tercih edilmesi anlaşılıyor.

 

Hangisi Tercih Edilmeli? Nasıl Karar Vermeliyim?

En iyi tarayıcıların ve de açıklamalarının bulunduğu bu listeyi inceledikten sonra doğru olan programı seçmek için ne tarz bir kullanım beklentisinde olduğunuza dikkat etmek gerekmektedir.

Telefonunuza yüklenmiş uygulamaları da hali hazırda kullanmaya devam edebilir. Ya da gerekli ise Adobe Scanner veya Clear Scanner vb. uygulamaları indirerek de kullanmaya başlayabilirsiniz.

Beklentilerinizi karşılayacağını düşündüğünüz scanner uygulamasını indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap