İlginizi Çekebilir
İBB Teknoloji Atölyeleri
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Tinder Gönüllü Kimlik Doğrulama

Tinder Gönüllü Kimlik Doğrulama

Tinder Gönüllü Kimlik Doğrulama

Tinder Gönüllü Kimlik Doğrulama

Tinder gönüllü kimlik doğrulama işlemi son zamanlarda yaygın bir şekilde kullanılmakta olan bir uygulamadır. Bu uygulama arkadaşlık uygulaması olarak bilinmekte olan bir uygulamadır. Son zamanlarda giderek yaygınlaşan ve milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmakta olan bir uygulamadır.

Tinder uygulaması bugüne kadar bir kimlik doğrulaması talep etmemektedir. Ancak ilerleyen günlerde bu uygulamaya geçeceği hakkında duyurular yapmıştır. Kimlik doğrulaması yapmak için tercih edilecek yöntem ise diğer uygulamalara göre farklılık göstermektedir.

Bu uygulama kimlik doğrulaması için ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti tarafından verilmiş olan kimlik kartlarının kullanılmasını talep etmektedir. Bunun haricinde ise ehliyet ve pasaport gibi resmi olan belgeler de tercih edilebilecektir.

Kimlik Doğrulaması Kimler İçin Yapılacak?

Tinder uygulamasının 2019 yılından bu yana Japonya’da sürdürmekte olduğu kimlik doğrulaması işlemi günümüzde Türkiye’ye de geleceği duyurulmuştur. Bu uygulama sayesinde uygulamada kişiler kimlik doğrulamasını yapmış olacaktır.

Tinder gönüllü kimlik doğrulama hali hazırda zorunlu olarak istenmiş olan bir uygulama değildir. Bunun yanı sıra isteyen kişilerin bu doğrulamayı yaparak kullanımlarına devam edebilecekleri görülmektedir.

İlk olarak Japonya’da kullanılmakya başlayan bir uygulama olan kimlik doğrulamasının Royz Kozol tarafından yapılmış olan açıklamada birçok kişinin bu doğrulamayı yapmasını hedeflediklerini duyurmuştur. Gizli kimlikler ile sahte hesap açım durumunun önüne geçmek ve güvenilir kişiler ile arkadaşlık etme gibi durumlar için büyük bir kolaylık haline gelecek olan bir uygulamadır.

Tindir Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Tinder uygulaması günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmakta olan bir arkadaşlık uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde birçok kişi arkadaş edinmekte ve bununla beraber de görüşmeler yapabilmektedir. Ancak bu alanda yapılan görüşmelerde kişilerin kimliklerinin doruları büyük bir eksiklik olarak görülebiliyor.

Tinder gönüllü kimlik doğrulama uygulamasının kullanılabilmesi ile bu işlemi gerçekleştiren kişilerde profillerinde belli bir rozet olacağı görülecektir. Bu durumda o kişinin kimliğini doğrulamış olduğu ve gerçek bir profil olduğu kanıtlanmış olacaktır. bunun yanı sıra sitede 18 yaş sınırının olması da kimlik doğrulaması ile daha sağlam hale gelecektir.

Kimlik Doğrulama İşlemi Neden Önemlidir?

Tinder gönüllü kimlik doğrulama uygulaması sayesinde birçok kişi kendi hesaplarının gerçek bir hesap olduğunu kanıtlamış olacaktır. Bu sayede de hem 18 yaşından küçük olan kişilerin uygulamayı kullanması önlenmiş olacaktır hem de fake olarak adlandırılan sahte hesapların kullanımları azaltılmış olacaktır.

Bununla beraber online olarak sunulan bir uygulamaya kimlik bilgilerinin verilmesi birçok kişi tarafından yanlış görülmektedir. Güvenilir bir kaynak gösterilmemesi nedeni ile de bu hususta belli başlı sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Tinder şirketi bu gibi durumların önüne geçmek amacı ile yeni bir güncelleme getireceğini belirtti. Bu güncelleme ile beraber daha güvenilir ir işletim sistemi oluşturacaklarını belirtmişlerdir. Bu durum sonrasında ise kimlik doğrulama sayılarının giderek artacağı düşünülmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap