İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Yararlı Programlar
 3. Virüs Bulma Programları

Virüs Bulma Programları

Virüs bulma programları

Virüs Bulma Programları

Virüs bulma programları arasında en iyi olan anti virüs programları, güvenlik açısından ve kullanıcı dostu olması açısından önem ifade etmektedir. Siber saldırılara karşı koruma sağlamak için iyi bir anti virüs programı kullanmak bilgisayarınızı ve de bilgilerinizi korumak açısından son derece önemlidir.

Virüs bulma programları ise:

 • Panda
 • Norto
 • Avira
 • BullGuard
 • HEIMDAL
 • Avast
 • TOTALAV
 • McAfee olarak sıralanabilir.

Veri ihlalleri, zararlı ve fidye yazılımları gibi siber güvenlik olası tehditlerinden kaçınmak için bu programların kullanılması zorunludur. Gün geçtikçe artan bu tip saldırılar için uygun ve de ideal çözümler bulmak adına araştırmalar yapılmaktadır. Bunun sonucunda da yukarıdaki anti virüs programlarını kullanmanız birçok kişi tarafından test edilerek kullanılan kaliteli ve de güvenilir virüs bulma programları arasında yer almaktadır.

Virüs Bulma Programları Özellikleri ve Genel Sorular

Anti virüs koruma programları, özellikle de kullanım kolaylığı sunması, fiyat- performans açısından iyi olması, ek özellikleri, güvenlik, koruma ve cihazlara uyumlulukları ile karşımıza çıkmaktadırlar.

Günümüzde de işletim sistemlerinin siber güvenlik yönünde koruma sağlaması için anti virüs programlarının kullanılması gerekmektedir. Ücretli olmalarından ötürü kimi kullanıcıların kaçınması, bilgisayarlarını tehditlere karşı açık hale getirmektedir.

Ücretli Mi Yoksa Ücretsiz Mi Virüs Programları Tercih Edilmeli?

Ücretsiz olan anti virüs kullanımları ise casus yazılımlar, kötü amaçlı yazılımlar ve de virüsler açısından sınırlı bir koruma sağlamaktadır. Kimlik dolandırıcılığı, kötü niyetli faaliyet ve de fidye yazılımlara karşı ise tam bir koruma sağlamamaktadır.

Ücretli virüs korumaları ise genel olarak VPN, cep telefonu koruması, tablet koruması, şifre, güvenlik yönetimi, ebeveyn denetimi, kimlik hırsızlığı gibi tehditlere karşı korumaların yanı sıra birçok ek özelliği ile de tam bir koruma sağlamaktadır.

Yeni Program Eklenmeden Önce Ne Yapılmalı?

Daha önceden kullandığınız bir anti virüs programınız var ise de önce bilgisayarınızdaki programı silmeniz ve ardından da yeni programı yüklemeniz gerekmektedir. İkisinin bir arada çalıştırılması tavsiye edilmemektedir. Her iki programın da bir arada olması bilgisayarınızın çelişki yaşamasına neden olabilir. Yeni programı kötü amaçlı bir yazılım şeklinde algılayabilir. Aynı zamanda da bilgisayarınızın yavaşlamasına da neden olacaktır. Bu nedenle önce eski programı silmeli ve sonra yeni yazılımı yüklemelisiniz.

Virüs Bulma Programları Bilgisayarı Yavaşlatır Mı?

Virüs bulma programları işlem gücü gerektirdiği için ve bilgisayarlar yıllarca kullanıldıkça işlem gücünde de artış yaşanmış olacağı için bilgisayarların bu tip programları kullanırken yavaşlattığı görüşü yaygındır.

Ortalama olarak yedi yıldan eski olmadığı sürece bilgisayarlarınızın günümüzde kullanılan anti virüs programlarının bilgisayar hızını etkilemesi söz konusu değildir. Son yıllarda da bu alanda yapılan çalışmalar sonucunda da daha iyi hizmet veren pek çok program yazılmıştır. Bu nedenle günümüzdeki programları kullanarak bilgisayar kullanım hızında bir sorun yaşamanız pek mümkün görünmüyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap