İlginizi Çekebilir
Phoenix OS Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Wi-Fi Mesh Nedir?

Wi-Fi Mesh Nedir?

Mesh-WiFi Nedir?

Wi-Fi Mesh Nedir?

Wi-Fi Mesh sistemi ev ve iş yerlerinde kablosuz ağdan kopmadan geniş bir kapsama alanında internete bağlanmanızı sağlar. Bu ağlar ile herhangi bir bağlantı sorunu yaşamadan, sinyalin bulunduğunuz ortamdaki her bir yere ulaşmasını sağlanır.

Otel, tesisler, restoranlar, ofisler ve evler için kullanımı uygundur. Tablet, oyun konsolları, akıllı telefon ve akıllı ev aletleri gibi cihazlara uygundur.

Özellikle sürekli evde olduğumuz pandemi dönemlerinde hızlı bir şekilde internet kullanmak için mesh teknolojisi ürünleri kullanmak çok daha iyi bir internet performansı yaşamanızı sağlayacaktır.

Wi-Fi Mesh Ağı Avantajları

Wi-Fi Mesh ağı, evin ya da ofisin en uzak yerleri de kapsama alanında yer alır. Sinyal kalitesi de her yerde aynı şekilde görülür. Uygu sistemine göre en iyi sinyal ve güç size ulaşır.

Aynı zamanda oldukça basit bir kurulumla bu sisteme sahip olunabilir. Herhangi bir kullanıcı tarafından bu kurulum kolaylıkla bir destek alınarak yapılabilir. Ağ yoğunluğu oluşturmaz. Diğer kablosuz ağların radyo dalgalarıyla karıştığı zamanlardaki gibi parazitlerle karşılaşılmaz.

Çok sayıda cihazın bağlandığı evler ve de iş yerlerinde Wi-Fi Mesh ağı teknolojisi en uygun çözümler arasındadır. Ağa bağlanan cihaz sayısı ne kadar fazla ise Wi-Fi bağlantı hızında da kopmalar ve performans düşmeleri yaşanmaktadır. Mesh teknolojisi ile neredeyse 100 adet cihaz kesintisiz internet bağlantısına sahip olur.

Aynı zamanda kapsama alanı dışında gibi bir duruma düşmenizi de engelleyen bu teknoloji ile evinizin ya da iş yerinizin her yerinde internete ulaşabilir durumda olursunuz. Bu da evden çalışanlar için büyük avantaj sağlamaktadır. Evin her yerinde, balkon, teras, salon, çalışma odası, yatak odası gibi yerlerde de rahatlıkla internet kullanımında bulunabilirsiniz.

Son olarak da bir diğer avantajı ise ofis ya da evlerin dekorasyonlarını bozmayacak şekilde tasarımlara sahip cihazlar olması da ofisin ya da evin estetiğini bozmamaktadır.

Wi-Fi Mesh Ağı Dezavantajları

Wi-Fi Mesh ağının bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Her ne kadar geniş bir kapsama alanına sahip olsa da gün içinde bazı sorunların oluşması yine de kaçınılmaz değildir.

Bunun nedeni ise uyduların doğru yerlere yerleştirilmemiş olmasıdır. Bu nedenle de sistem kafa karışıklığı yaşayabilir. Aynı zamanda dış etkenler, kalın duvarlar, elektromanyetik dalgalar da sistemin düzgün işleyişinde sorunlar yaşanmasına neden olabilmektedir.

Wi-Fi Mesh Teknolojisi

Wi-Fi Mesh teknolojisi ile hızından memnun kalmadığınız Wi-Fi, performans kaybı, karışık kurulum gibi sorunlara karşı bir çözüm bulabilirsiniz. Mesh sistemlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Piyasada bulunan farklı modelleri inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

Eskiye oranla çok daha fazla kullandığımız interneti evde daha iyi kullanabilmek için mesh teknolojisini kullanmak memnun kalmanızı sağlayacaktır.

İnternet üzerinden de birçok teknoloji marketinden satın alabileceğiniz bu modelleri özelliklerine ve fiyat dengelerine bakarak satın alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap