1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Wikipedia Hacklendi Mi İddiası

Wikipedia Hacklendi Mi İddiası

Wikipedia Hacklendi Mi İddiası

Wikipedia Hacklendi Mi İddiası

Wikipedia hacklendi mi iddiası herhangi bir makalenin aranması sonucunda karşılaşılan gamalı haç nedeni ile kişilerin akıllarına gelmektedir. Bu durum ile karşılaşılması sonucunda ise birçok kişi hacklenmesi durumu düşünmektedir.

Özgür ansiklopedi olarak bilinmekte olan Wikipedia web sitesi günlük hayatta yaygın bir şekilde kullanılan bir sitedir. Ülkemizde bir süreliğine erişim yasağı bulunan bu site içerisinde barındırdığı birçok bilgi ile kendisini tanıtmıştır. Canlı bir yapıya sahip olan bu web sitesinde nasir olarak söylenebilecek bazı hatalara rastlanabilmektedir.

Bu gibi birçok özelliğe sahip olan bu web sitesinde herhangi bir makalenin açılmaya çalışılması üzerine web adresinin kırmızı alan üzerinde gamalı haç işaretinin yer almakta olduğu bir görsel ile karşılaşıldığı görülmektedir.

Wikipedia Nedir?

Wikipedia günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmakta olan bir ansiklopedik web sitesidir. Bu web sitesi özgün bir web sitesi olması ve içerisinde hemen hemen her bilgiyi barındırıyor olması ile ismini duyurmuş olan bir web sitesidir.

Ülkemizde bir süredir erişim yasağı bulunan bu web sitenin geçtiğimiz günlerde erişim yasağı kalkmıştır. Bu durum sayesinde birçok alanda en doğru bilgiye ulaşım sağlanabilmiştir. Nadir de olsa bazı konularda yanlış bilgiler olabiliyor olsa da en doğru bilginin kaynağı olarak bu web sitesi gösterilebilmektedir. Bu kadar yaygın tercih edilmekte olan web sitesi geçtiğimiz günlerde hacklenme iddiası ile sarsılmıştır.

Wikipedia hacklendi mi iddiası ile güne uyanan takipçileri siteye erişim sağlamak istediklerinde gamalı bir haç ile karşılamaktadır. Bu durum da hacklenmiş olması iddialarını güçlendirmektedir.

Wikipedia Hacklenmesi Sonrası Olanlar

Wikipedia özgür bir ansiklopedi olarak bilinen bir web sitesidir. Bu web sitesine erişim sağlamak isteyen kişiler hacklenmesi gibi bir iddiayı ortaya atmıştır. Web sitesine ulaşım sağlamak isteyen kişilerin erişimleri sırasında kırmızı bir arka plan üzerinde Nazi sembolünün yer aldığı bir görsel ile karşılaştıkları görülmektedir.

Wikipedia hacklendi mi iddiası bu görselle karşılaşmış olan kişiler tarafından yaygınlaşmıştır. İlk olarak Sivas Kumar sitesi içerisinde bir kişinin bu iddiayı ortaya atması ve bu durumu görsellemesi ile beraber ortaya çıktı. Daha sonrasında ise bir Twitter kullanıcısının bu durum hakkında atmış olduğu bir ekran videosu sonrasında bu durum yaygınlaşmıştır.

Wikipedia Sorunu Çözüldü Mü?

Wikipedia hacklendi mi iddiası sonrasında hızlı bir şekilde sorun ortadan kaldırılmıştır. Ancak bu kısa süre içerisinde bu durum ile karşılaşmış olan kişiler bunu belgeleyip paylaşımlar yapmıştır. İlk olarak Sivas Kumar sitesinde paylaşılmış olan bu bilgi daha sonra Bir Twitter kullanıcısının almış olduğu ekran videosu ile daha da yaygın hale gelmiştir.

Kullanıcıların bu konu hakkında daha ne olduğunu anlamasına izin vermeden Wikipedia tarafından bu sorun ortadan kaldırılmıştır. Ancak kişilerin karşısına çıkmış olan Nazi sembolünün anlamı gizliliğini koruyor.

Yorum Yap

Yorum Yap