Haberler

Xiaomi Robot Köpek: CyberDog

Xiaomi Robot Köpek: CyberDog

Xiamoi robot köpek CyberDog, firmanın yeni ürün lansmanında tanıtıldı. CyberDog adı verilen robot köpek büyük bir ilgi uyandırdı.

Günümüz teknoloji devleri arasında yer alan Xiamoi, yeni, ilginç ve de bir o kadar da farklı ürünlerini yaptığı lansmanda tanıttı. En çok ilgi çeken ürünü ise CyberDog isimli robot köpek oldu.

Açık kaynaklı bir şekilde geliştirilen CyberDog, üzerinde yer alan 11 adet sensöre sahip. Dokunmatik, ultrasonik, GPS, kamera gibi sensörler bulunuyor. Bu sensörler sayesinde Xiamoi robot köpek CyberDog, engellerin etrafında dolanabiliyor ve sahibini takip edebiliyor. Aynı zamanda mikrofonu sayesinde sesli komutları algılayabilip cevap verebilirken, kameraları sayesinde de insan yüzlerini tanıyabiliyor.

Lansmanda robot köpek CyberDog sahip olduğu yeteneklerini verilen komutlarla sahnede sergiledi ve izleyenleri eğlenceli tavırları ile de büyüledi. Oldukça güçlü bir donanıma sahip robot köpek, verilen tüm komutlara cevap vererek hünerlerini gösterdi.

Xiaomi Lansmanında Tanıtılan Diğer Ürünler

Xiamoi robot köpek CyberDog tanıtımı dışında da etkinlikte sunulan yeni ürünler bulunmaktaydı.

Mi Pad 5, Mi MIX 4 tanıtımlarının yanı sıra birkaç akıllı ev eşyalarını da gözler önüne serdi. Fakat tanıtılan ve herkesin ilgi odağı olan ürün ise 4 ayaklı CyberDog robot köpekti. Son teknoloji bir oyuncak adı altında tanıtılan robot köpek,  ahip olduğu yapay zeka ile pek çok engelin üstesinden gelmeyi başardı. Çevresinde olup bitenleri anlayan ve sahibinin komutlarını yerine başarıyla getiren robot köpek birçok insanın büyülenmesini sağladı.

Robot Köpek CyberDog Özellikleri

Xiamoi robot köpek CyberDog İngiliz bolldog cinsi köpek yüksekliğinde. Donanımsal nitelikleri açısından da son derece yetenekli ve başarılı bulunan bu robot köpek, saniyede 3.2 metre yol katedebilecek şekilde bir koşma hızına da sahip. Üzerinde bulunan 11 sensörünün dışında 6 adet de mikrofonu üzerinde taşıyan CyberDog robot köpek, 128 GB hafızasına da görüntüleri kamerası aracılıyla kaydedebiliyor.

Telefon ile de komut verebileceğiniz bu robot köpek direkt olarak sahibinden de komut alarak hareket ediyor. Çok yakında Çin teknoloji mağazalarında yerini alacak olan CyberDog, Türk Lirası ile 12.900 TL’ye denk gelen bir fiyata sahip olacak.

Ancak bu robot köpek, asistanlık, ev temizleme ya da güvenlik gibi amaçlar için bir çözüm vadetmiyor. Akıllı bir oyuncak olarak tanıtılan bu robot köpeğin zevkli ve eğlenceli bir arkadaş olması birçok kişi için normal karşılanabilirken kimi için de korkutucu olabiliyor.

Gelişen teknoloji sayesinde çok daha fazla teknik donanıma sahip robot köpekler, kediler gibi pek çok evcil hayvanı görmeye başlayacağımızın göstergesi olan bu tanıtım ile ilerleyen yıllarda değişen devir ile nasıl bir yol katedileceğini göreceğiz.

Ancak köpek fobisi olanlar için bu yeni gelişmelerin pek de sevimli olmadığını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu