İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Nasıl Yapılır
 3. YouTube Kullanıcı Nasıl Engellenir?

YouTube Kullanıcı Nasıl Engellenir?

YouTube Kullanıcı Nasıl Engellenir?

YouTube Kullanıcı Nasıl Engellenir?

Youtube kullanıcı engelleme sayesinde istenilmeyen tüm kullanıcılardan uzak durulması sağlanmaktadır. Kullanıcı engelleme için hem mobil hem de masaüstü bilgisayarınızda yapılması gereken birkaç basit işlem bulunmaktadır.

Mobil telefon üzerinden Youtube kullanıcı engelleme için:

 • Youtube’ta oturum açılmalı
 • Etkinlik sekmesi üzerinden bildirimlere gidilmeli
 • Paylaşılanlar kısmına tıklanmalı
 • Kişileri Görüntüle’ye tıklanmalı
 • Engellemek istenilen kişi seçilmeli
 • Ekran altında açılan pencere Engelle kısmı seçilmeli

Masaüstü bilgisayar üzerinden Youtube kullanıcı engelleme için:

 • Engellemek istenilen kullanıcıya ait kanal sayfasına gidilmeli
 • Hakkında sekmesi tıklanmalı
 • Bayrak sekmesine tıklanmalı
 • Kullanıcı engelleme seçilmeli
 • Gönder kısmına tıklanmalı

Bu işlemler tamamlandıktan sonra engellenen kullanıcılar mesaj gönderemez ve de videolarınıza yorum yapamaz.

Youtube Kanal Engelleme

Youtube kullanıcı engelleme dışında kanal engelleme de merak edilen konular arasında yer almaktadır. Özellikle de sağlıksız içeriklerin olması sadece sizin için değil çocuklarınız için de bir sorun oluşturmaktadır.

Kullanıcıların engellenebildiği gibi kanalları da engelleyebilir ve böylece istemediğiniz ya da hoşlanmadığınız içeriklerden de koruma sağlamış olursunuz. Telefon ya da bilgisayar ile kolay bir şekilde bu işlem tamamlanabilmektedir.

Yukarıda da değindiğimiz gibi öncelikle engellenmek istenilen kanalın sayfasına gidilmelidir. Sonrasında ise hakkında sekmesi üzerinden yönlendirmeler ile kanalı engelleme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Youtube Video Şikayeti Yapılabilir Mi? Nasıl Yapılır?

Pek çok içeriğin bulunduğu Youtube’ta paylaşılan her video siz hitap etmeyebilir. Hatta uygunsuz, art niyetli, küfür içerikli ya da yanlış yönlendirmelerin bulunduğu videolar ile de karşılaşabilirsiniz. Bu tip durumlarda, özellikle de kötü etkilenebilecek küçük çocuklarınız var ise şikayet ederek bu videoların silinmesini sağlayabilirsiniz.

Uygun olmadığı anlaşılan ya da kabul edilen tüm içerikler silinmektedir. Uygunsuz her bir içerik şikayet edilerek Youtube tarafından incelemeye alınmaktadır. Anonim olarak bu işlem gerçekleştirilmektedir. Karşı tarafa sizin bilgileriniz verilmemektedir. Bu nedenle endişelenmenize neden olacak herhangi bir durum ile karşılaşılması söz konusu değildir.

Youtube’daki şikayetler haftanın 7 günü 24 saat incelemeye alınmaktadır. Bildirilen tüm videolar şikayet türüne göre incelemeye alınır. Bu nedenle Youtube’da gördüğünüz video artık görünmeyebilir. Şikayet ettiğiniz video Youtube tarafından incelenecek ve gerekirse silinecektir. İnceleme ekibi herhangi bir sorunla karşılaşmaz ise video Youtube’da kalacaktır. Youtube’da sadece videolardan değil, canlı sohbet mesajları, yorumlar, kanallar, profil resimleri gibi birçok kritere yönelik şikayetlerde bulunabilirsiniz. Her kanalın alt kısmında bulunan raporlama işlemi ile uygunsuz içerikleri Youtube’a bildirebilirsiniz. Bu sayede Youtube içinde daha profesyonel kullanım alanınız olacaktır. Sevdiklerinizle birlikte Youtube’dan daha fazla verim alabilirsiniz.

Çok daha kaliteli ve de sevdikleriniz açısından güvenli bir şekilde Youtube’ta vakit geçirebilirsiniz. Özellikle de çocukların kolaylıkla kullanabildiği Youtube üzerinden farkında olmadan uygunsuz içeriklere girebilmesi ihtimalini de göze alacak olursak, Ebeveyn İzni yönetimi ile Youtube Kids içeriklerini engelleyebilir ya da içerikleri kolaylıkla özelleştirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap